افزايش ترافيك و بازديد وب سايت

افزايش ترافيك و بازديد وب سايت

۴۳ بهترين خوراكي براي افزايش تستوسترون در مردان

هورمون تستوسترون معمولا به عنوان هورموني براي كمك به حفظ انرژي و قدرت مردانگي در مردان به حساب مي‌آيد؛ ولي بعد از ۳۰ سالگي، سطح اين هورمون به طور طبيعي به اندازه‌ي حدودا يك درصد در بدن مردان كاهش مي‌يابد. نشانه‌ها و علائم كاهش سريع تستوسترون در مردان عبارت هستند از كاهش ميل جنسي، از دست دادن انرژي، اختلالات خواب، و عصبانيت و زودرنجي. از اين رو در اين مقاله ۴۳ بهترين خوراكي براي افزايش تستوسترون در مردان را به شما معرفي ميكنيم كه واقعا عالي و موثر هستند.

توليد داروها و مكمل‌هاي تستوسترون در بسياري از كشورهاي دنيا به صنعتي بحث برانگيزي تبديل شده است. با وجود اين، راه‌هاي بدون دارو و بدون هورمون بسياري براي حفظ سطوح طبيعي تستوسترون در بدن وجود دارند كه اثرات‌شان آزموده و تاييد شده‌اند. بنابراين، چرا براي بهبود طبيعي سطح تستوسترون در بدن از اين راه‌هاي بي خطر و طبيعي استفاده نكنيم؟ در اين مقاله، قصد داريم فهرستي از برترين خوراكي‌هاي طبيعي را براي افزايش تستوسترون در مردان در اختيارتان قرار دهيم. تا انتهاي اين مقاله با سايت بازده همراه باشيد تا از تمام اين خوراكي‌هاي مفيد آگاه شويد.

۴۵ خوراكي طبيعي براي افزايش تستوسترون در مردان كه بايد بدانيد

قبل از آگاهي از طيف گسترده‌اي از خوراكي‌هاي مفيد براي افزايش تستوسترون، بهتر است بدانيد تستوسترون چيست و چه كاركردي در بدن دارد. در حقيقت، بسياري از آدم‌ها فقط تا اين حد مي‌دانند كه تستوسترون تنها يك هورمون مردانه است و اين مسئله غالبا باعث بروز برخي سوء برداشت‌ها مي‌شود. همان‌طور كه مي‌دانيد، تستوسترون به مردان و رفتار مردانگي مربوط مي‌شود. از اين رو، كسب آگاهي عميق از چيستي و كاركرد دقيق تستوسترون بسيار ضروري است. گاهي اوقات، ممكن است كاركرد حقيقي آن را درك نكنيد و در صورت عدم موفقيت درمان‌هاي مربوط به افزايش تستوسترون، از يافتن راه‌هاي مناسب عاجز شويد.

تستوسترون چيست؟

در حقيقت، تستوسترون هورموني است كه در تخمدان‌هاي زنان، بيضه‌هاي مردان، و هم‌چنين در غدد فوق كليوي تمام آدم‌ها (مرد و زن) توليد مي‌شود. اين هورمون به منظور تحريك ايجاد ويژگي‌هاي مردانه در بدن توليد مي‌شود. با اين‌كه اين هورمون باعث ايجاد ويژگي‌هاي مردانه مي‌شود، در بدن زنان نيز وجود دارد؛ البته به مقادير بسيار كم‌تر از مردان. بنابراين، اگر زنان داراي برخي ويژگي‌هاي مردانه هم باشند، جاي تعجب وجود ندارد.

پرسش بعدي اين است كه تستوسترون در بدن چه كاري انجام مي‌دهد؟ البته مردان بايد بهتر از زنان اين مسئله را درك كنند. در حقيقت، اين هورمون مردانه باعث ايجاد ويژگي‌هاي خاص داخلي و خارجي مردانه، از جمله ايجاد اندام‌هاي تناسلي مي‌شود. به همين دليل نيز تستوسترون بر فرايند بلوغ، رشد مو، رشد سريع قد، و تغييرات اندام جنسي به شدت تاثيرگذار است. مهم‌تر از همه اين‌كه، تستوسترون باعث رفتار تهاجمي و جنسي نيز مي‌شود.

به گفته‌ي متخصصان، اين هورمون مردانه به بدن مردان پيام مي‌دهد كه سلول‌هاي خوني جديد بيش‌تري توليد كند؛ به اين ترتيب، استخوان‌ها و ماهيچه‌هاي‌شان در طول سنين بلوغ و بعد از آن، قوي باقي مي‌ماند. به علاوه، تستوسترون نقش مهمي در افزايش ميل جنسي در هر دو جنس (مردان و زنان) ايفا مي‌كند. نكته‌ي مهم ديگر اين‌كه، تستوسترون به طور عمده به تنظيم ترشح هورمون محركه فوليكولي و هورمون لوتئينه كننده در هر دو جنس (مرد و زن) كمك مي‌كند.

در اثر افزايش بيش از حد تستوسترون در بدن چه اتفاقي روي مي‌دهد؟

از سويي ديگر، وجود مقدار بسيار بالاي تستوسترون مي‌تواند باعث بروز مشكلاتي در مردان شود. به گفته‌ي پزشكان، مردان به ندرت در اثر وجود سطح بسيار بالايي از تستوسترون طبيعي در بدن خود، دچار مشكلات جسمي مي‌شوند. با وجود اين،استروئيدهاي آنابوليك كه عامل افزايش سطح تستوسترون مصنوعي در بدن هستند،‌ باعث كاهش ميل جنسي و هم‌چنين كوچك شدن بيضه‌ها مي‌شوند. به علاوه، اين مسئله باعث ناباروري و رشد سينه‌ها، و بروز تغييرات رفتاري از جمله زودرنجي بيش از حد نيز مي‌شود. هم‌چنين، پسران نوجواني كه داراي ميزان بالايي از هورمون مردانه در بدن‌شان هستند، ممكن است دچار رشد و بلوغ زودرس كاذب شوند.

با اين‌كه شمار موارد بالا بودن سطح تستوسترون در ميان زنان آن‌چنان زياد نيست، ولي در صورت بروز چنين اختلالي، نه تنها فرد مبتلا به آكنه دچار مي‌شود، بلكه موهاي صورت و بدن‌اش افزايش مي‌يابند، و هم‌چنين توده‌ي ماهيچه‌اي بدن‌اش بيش‌تر مي‌شود، صداي‌اش كلفت مي‌شود، و حتي ممكن است دچار طاسي نيز شود. دختراني كه داراي سطح بالايي از تستوسترون در بدن‌شان هستند، ممكن است تغييرات عجيبي را در اندام جنسي‌شان نيز تجربه كنند.

مسئله‌ي شايعي كه مي‌تواند دختران و پسراني را كه داراي سطح بالايي از تستوسترون در بدن‌شان هستند، تحت تاثير قرار دهد، بلوغ زودرس يا ناباروري در مراحل بعدي زندگي‌شان است.

در اثر پايين بودن سطح تستوسترون چه اتفاقي در بدن رخ مي‌دهد؟

از سويي ديگر، پايين بودن بيش از سطح تستوسترون در بدن مردان، نسبت به بالا بودن اين هورمون، نگراني‌هاي بيش‌تري را بر مي‌انگيزد. نخست اين‌كه، پايين بودن سطح اين هورمون جنسي خاص مي‌تواند براي كودكاني كه در حال تجربه‌ي بلوغ هستند، مشكلات مختلفي را ايجاد كند. به عنوان نمونه، در رشد موهاي شرمگاهي چنين كودكاني ممكن است اختلال ايجاد شود. در ساير موارد، پسرها ممكن است هم‌زمان با رسيدن به بلوغ، جهش رشد را نيز تجربه كنند.

به ويژه، پسرهايي كه داراي مقدار بسيار اندكي از اين هورمون مردانه هستند، ممكن است دچار رشد نامتناسب شوند؛ يعني اين‌كه ممكن است دست‌ها و پاهاي‌شان در مقايسه با ساير اندام‌هاي بدن‌شان رشد ناهماهنگي داشته باشند؛ با وجود اين ممكن است ميزان قدرت و استقامت‌شان پايين باشد. به علاوه، در سنين ورود به دوره‌ي بزرگسالي، پايين بودن سطح تستوسترون در بدن مردان باعث ريزش مو و ايجاد چين و چروك روي پوست‌ آن‌ها مي‌شود. هم‌چنين، اين مسئله مي‌تواند به ضعف عملكرد جنسي و بروز اختلالات خلقي نيز منجر شود.

در نتيجه، بسياري از آدم‌ها درباره‌ي مشكلات جنسي ناشي از كاهش شديد تستوسترون در بدن‌شان نگران هستند. به همين‌ خاطر نيز، دائما به دنبال روش‌هاي مختلفي براي حل اين مشكل مي‌گردند. همان‌طور كه پيش‌تر گفته شد، مصرف خوراكي‌هاي غني از تستوسترون يكي از محبوب‌ترين و موثرترين راه‌ها براي افزايش ميزان اين هورمون مردانه به شمار مي‌رود. در ادامه‌ي اين مقاله، قصد داريم خوراكي‌هاي را به شما معرفي كنيم كه براي حل مشكل تستوسترون در بدن‌تان بايد توجه بيش‌تري به آن‌ها داشته باشيد.

خوراكي‌هاي طبيعي براي افزايش تستوسترون در بدن

۱. ماهي سالمون

وقتي صحبت از مواد غذايي براي افزايش تستوسترون در بدن به ميان مي‌آيد، فورا بايد به ماهي وحشي (غير پرورشي) روي بياوريم. پروتئين و اسيدهاي چرب امگا-۳، هر دو مي‌توانند سطح تستوسترون را در بدن افزايش دهند. سالمون نسبت به هر ماهي ديگري، حاوي مقدار بيش‌تري از اين دو ماده‌ي مغذي است. هم‌چنين، دستگاه تناسلي مردان براي حفظ كاركرد و سلامتي خود به امگا-۳ و پروتئين نياز دارد. پژوهشگران دريافته‌اند، بدن مرداني كه از مكمل‌هاي امگا-۳، ويتامين، و پروتئين استفاده مي‌كنند، نسبت به ساير مردان به اندازه‌ي قابل توجهي تستوسترون بيش‌تري دارد.

به طور كلي، ماهي سالمون به عنوان يكي از بهترين توصيه‌هاي غذايي براي افزايش سطح تستوسترون در مردان شناخته مي‌شود. بنابراين، در ادامه‌ي اين بخش، قصد داريم دستورالعملي را براي‌تان بازگو كنيد كه نبايد از آن غفلت كنيد. با كمك اين دستورالعمل مي‌توانيد خوراك ماهي سالموني تهيه كنيد كه باعث افزايش سطح تستوسترون در بدن‌تان مي‌شود. اين دستورالعمل كه حاوي مارچوبه، ماده‌ي غذايي مفيد ديگري براي تستوسترون، است، قطعا نااميدتان نخواهد كرد.

مواد مورد نياز

الف. فيله‌ي سالمون بدون پوست، ۴ عدد
ب. مارچوبه، حدود نيم كيلوگرم (سفت و يكدست)
پ. روغن زيتون، دو و نيم قاشق غذاخوري
ت. ليمو، يك برش كوچك
ث. سير، ۲ حبه (خرد شده)
ج. فلفل سياه و نمك، به ميزان لازم
چ. چند ساقه شويد تازه

دستورالعمل

الف. پيش از همه، فر را روي دماي حدود ۲۰۰ درجه‌ي سانتي‌ گراد تنظيم كنيد.
ب. سپس، ۴ ورقه‌ي فويل آلومينيومي نيز آماده كنيد.
پ. مارچوبه‌ها را به چهار بخش تقسيم كنيد. سپس، آن‌ها را در مركز هر يك از فويل‌هاي آلومينيومي قرار دهيد.
ت. در كاسه‌ي كوچكي، سير و روغن زيتون را با هم تركيب كنيد. سپس، آن‌ها را روي مارچوبه‌ها بريزيد. در اين مرحله، مي‌توانيد نمك و فلفل را نيز به آن‌ها اضافه كنيد.

ث. سپس، فيله‌هاي سالمون را به خوبي بشوييد و خشك كنيد. روي آن‌ها نيز كمي نمك و فلفل سياه بپاشيد.
ج. اكنون، سالمون را روي لايه‌اي از مارچوبه قرار دهيد و به اندازه‌ي يك قاشق چاي خوري مخلوط سير و روغن زيتون را نيز روي آن بماليد.
چ. روي هر يك از سالمون‌ها نيز ۲ برش ليمو و ۲ ساقه‌ي شويد بگذاريد.
ح. در نهايت، فويل را ببنديد و به مدت ۲۵ الي ۳۰ دقيقه داخل فر قرار دهيد.

۲. ماهي تن براي افزايش تستوسترون

يكي ديگر از ماهي‌هاي مفيد براي مردان، ماهي تن است. اين ماهي سرشار از ويتامين D، حاوي مقداري اندكي كالري، و برايسلامت قلب بسيار مفيد است. مهم‌ نيست كدام شكل از ماهي تن را ترجيح مي‌دهيد – تازه يا كنسرو؛ مصرف اين ماهي به عنوان يكي از بهترين و طبيعي‌ترين راه‌هاي افزايش سطح تستوسترون در بدن مردان شناخته مي‌شود. مصرف تنها يك وعده ماهي تن مي‌تواند به تامين ويتامين D مورد نياز روزانه‌تان كمك كند.

اگر واقعا به خوردن ماهي تن علاقه نداريد، مي‌تواند منابع ديگري از ويتامين D، نيز ماهي ساردين يا ماهي سالمون را مد نظر قرار دهيد. ولي هرگز فراموش نكنيد، رعايت حد تعادل در مصرف هر ماده‌ي سالم و مفيدي بسيار مهم و كليدي است. مصرف بيش از اندازه‌ي مكمل‌هاي ويتامين D يا اسيدهاي چرب امگا-۳ از طريق مصرف ماهي مي‌تواند خطر بروز برخي بيماري‌ها را نظير سرطان پروستات افزايش دهد.

در ادامه‌ي اين بخش نيز به معرفي دستورالعملي براي پخت خوراك ماهي تن مي‌پردازيم. اين خوراك يك پيشنهاد عالي براي افزايش سطح تستوسترون در بدن به شمار مي‌رود.

مواد مورد نياز

الف. روغن زيتون، يك چهارم فنجان و ۲ قاشق غذاخوري
ب. سركه بالزاميك، يك هشتم فنجان
پ. سير، ۲ حبه (خرد شده)
ت. آب ليمو ترش، يك چهارم فنجان
ث. گشنيز خرد شده، يك چهارم فنجان و ۲ قاشق غذاخوري
ج. زنجبيل تازه‌ي خرد شده، يك قاشق غذاخوري
چ. فيله‌ي ماهي تن، حدود نيم كيلوگرم
ح. عسل، يك چهارم فنجان

دستورالعمل

الف. يك چهارم فنجان روغن زيتون، سير، زنجبيل، آب ليمو ترش، سركه بالزاميك، و يك چهارم فنجان گشنيز خرد شده را در يك كاسه‌ي متوسط با يكديگر تركيب كنيد.
ب. سپس، فيله‌هاي ماهي تن را نيز به آن‌ها اضافه كنيد. فيله‌ها را به خوبي به اين مواد آغشته كنيد.
پ. ماهي تن را به مدت چند ساعت در يخچال قرار دهيد.
ت. سپس، عسل، روغن زيتون، و گشنيز خرد شده را در كاسه‌ي كوچكي با هم تركيب كنيد و كناري قرار دهيد.

ث. ماهي تن را در فضاي باز گريل كنيد (با استفاده از توري كباب). فيله‌هاي ماهي تن را روي توري گريل تنظيم كنيد و سپس، به مدت چند دقيقه درب گريل را ببنديد.
ج. فيله‌هاي ماهي تن را برگردانيد تا روي ديگر آن‌‌ها نيز كباب شوند.
چ. به اين كار ادامه دهيد، ولي اجازه ندهيد ماهي كاملا پخته و كباب شود. به ياد داشته باشيد، تركيبي را كه در بخش الف تهيه كرده‌ايد را دائما روي ماهي‌ بريزيد تا هم‌چنان مرطوب بماند.
ح. در نهايت، مخلوط بخش ت را روي هر دو طرف فيله‌هاي ماهي بماليد و آن‌ها را به بشقاب‌ها منتقل كنيد.

۳. زرده تخم مرغ براي افزايش تستوسترون

زرده تخم مرغ غني از ويتامين D است و مي‌تواند با افزايش سطح تستوسترون از سلامت جنسي مردان محافظت كند. با اين‌كه زرده‌ي تخم مرغ داراي كلسترول بالايي است، ولي مواد مغذي موجود در آن، از سفيده‌ي تخم مرغ بيش‌تر است. با اين حال، كلسترول اضافي موجود در زرده‌ي تخم مرغ ممكن است حتي سطح هورمون تستوسترون را كاهش دهد. ولي، اگر از قبل، مشكل كلسترول نداشته باشيد، مي‌توانيد بدون نگراني به شكل روزانه يك عدد زرده‌ي تخم مرغ ميل كنيد.

۴. انگور قرمز

انگور قرمز ميوه‌اي محبوب است كه فوايد زيادي براي سلامتي به همراه دارد. وقتي صحبت از خوراكي‌هاي مفيد براي تستوسترون به ميان مي‌آيد، نبايد اين ميوه‌ي بسيار مفيد را ناديده گرفت؛ مصرف انگور قرمز براي دستگاه تناسلي مردان بسيار مفيد است. پوست انگور قرمز حاوي رسوراترول است؛‌ رسوراترول يكي از بهترين مهاركننده‌‌هاي آروماتاز به حساب مي‌آيد. از لحاظ علمي، آروماتاز آنزيم مفيدي است كه به تبديل تستوسترون و ساير آندروژن‌ها به استروژن كمك مي‌كند. مصرف انگور قرمز و ساير منابع رسوراترول مي‌تواند به طور طبيعي و موثر سطوح تستوسترون را در بدن بهبود ببخشد.

۵. جگر گوساله براي افزايش تستوسترون

از جمله ديگر مواد غذايي مفيد براي بهبود سطح تستوسترون در بدن، مي‌توان به جگر گوساله يا جگر ساير حيوانات خوراكي نظير گوسفند و پرندگان اشاره كرد. در حقيقت، با اين‌كه نگراني‌هاي زيادي درباره‌ي مصرف بيش از اندازه‌ي گوشت قرمز وجود دارد، ولي جگر گوساله حاوي مقدار زيادي روي (زينك) است؛ به اين ترتيب، مي‌تواند به بهبود سطح تستوسترون در بدن مردان كمك كند. بنابراين، بدون نگراني اين خوراكي را نيز به رژيم غذايي‌تان اضافه كنيد. فقط لازم است در مصرف چربي‌ها و گوشت حيوانات تعادل را حفظ كنيد، و فقط از برش‌هاي كم چرب گوشت استفاده كنيد و از مصرف بيش از اندازه‌ي آن نيز خودداري كنيد. به اين ترتيب، دچار مشكلات سلامتي يا باروري نخواهيد شد.

۶. تخمه كدو

گفته مي‌شود، مصرف تخمه كدو مي‌تواند به بهبود كاركرد پروستات در مردان كمك كند. اين دانه‌ي مفيد براي پروستات و دستگاه تناسلي مردان، به عنوان منبعي عالي براي اسيد‌هاي سالم، منيزيوم، و روي (زينك) به شمار مي‌رود؛ از اين رو، مصرف اين دانه‌ي خوشمزه و محبوب براي بهبود عملكرد دستگاه تناسلي مردان و هم‌چنين افزايش طبيعي تستوسترون در بدن مفيد است.

۷. لوبيا براي افزايش تستوسترون

يكي ديگر از خوراكي‌هاي مفيد براي افزايش هورمون تستوسترون در بدن مردان، لوبيا است كه مي‌تواند بيش از آن‌چه فكر مي‌كنيم براي بدن‌مان مفيد باشد. لوبيا سفيد، لوبيا قرمز، و لوبيا سياه به عنوان منابعي عالي براي روي (زينك) و ويتامين D به شمار مي‌روند. هم‌چنين، لوبيا پخته نيز حاوي همين خصوصيات است، و به همين دليل، بايد ميزان بيش‌تري از آن‌ را در رژيم غذايي‌تان قرار دهيد. به علاوه، اين دانه‌ها مملو از پروتئين‌هاي گياهي هستند كه مي‌توانند به بهبود وضعيت و سلامت قلب كمك كنند.

۸. مارچوبه

مارچوبه به عنوان ماده‌اي طبيعي براي تقويت نيروي جنسي شناخته مي‌شود؛ زيرا اين نوع از سبزيجات سرشار از ويتامين E،اسيد فوليك، و پتاسيم است كه همگي براي توليد تستوسترون در مردان بسيار مفيد هستند. هم‌چنين، به گفته‌ي مربيان تناسب اندام، مارچوبه براي بهبود متابوليسم (سوخت و ساز) در بدن نيز مفيد است. و البته، گفته مي‌شود تمام اين خواص و فوايد به خاطر قابليت مارچوبه در افزايش ميزان تستوسترون در بدن است.

۹. دانه چيا براي افزايش تستوسترون

از جمله ديگر خوراكي‌ها براي افزايش طبيعي تستوسترون در بدن مي‌توان به دانه‌ي چيا اشاره كرد. دانه چيا سرشار از اسيدهاي چرب امگا-۳ است و به طور بالقوه مي‌تواند سرعت تبديل كربوهيدرات‌ها را به قند كاهش دهد. مردم مايا از دانه‌ي چيا براي تقويت و افزايش انرژي افراد نامه‌رساني استفاده مي‌كردند كه تمام راه را با دويدن مي‌پيمودند؛ نام اصلي اين دانه در زبان بوميان آمريكايي به معني “‌غذاي دوندگان‌”‌ است. امروزه، از اين دانه به عنوان يكي از درمان‌هاي گياهي و طبيعي براي بهبود سطح تستوسترون در بدن استفاده مي‌شود.

۱۰. انجير

اين ميوه كه معمولا به عنوان داروي گياهي تقويت كننده‌ي نيروي جنسي شناخته مي‌شود، حقيقتا شايسته‌ي تعريف و تمجيد است. انجير منبعي عالي براي آهن، منيزيوم، منگنز، روي (زينك)، پتاسيم، و ساير مواد معدني ضروري براي سلامت قواي مردانه، توليد هورمون، و دستگاه قلبي و عروقي محسوب مي‌شود. انجير هم‌چنين حاوي فلاونوئيد، خواص آنتي‌اكسيداني، و طعمي دلپذير است.

۱۱. آناناس براي افزايش تستوسترون

از سال‌ها پيش، بسياري از بدنسازان تصميم گرفتند قبل از مصرف غذا، آناناس ميل كنند. اين كار آن‌ها به اين دليل بود كه آناناس حاوي آنزيمي است به نام بروملين كه مي‌تواند سطح تستوسترون را در بدن مردان افزايش دهد و به گوارش پروتئين نيز كمك كند. آيا شما هم به خوردن آناناس علاقه‌مند هستيد؟ پس، از اين به بعد، دليل مهمي براي ادامه‌ي مصرف اين ميوه‌ي گرمسيري خواهيد داشت؛ آناناس را مي‌توانيد به اشكال مختلفي از جمله به صورت آب آناناس، سالاد آناناس، كنسرو يا به صورت تازه ميل كنيد.

۱۲. بلغور جو دو سر

بلغور جو دو سر به عنوان منبعي عالي براي ال آرژنين شناخته مي‌شود. اين اسيد آمينه با افزايش جريان خون و ايجاد آرامش در ماهيچه‌هاي اطراف عروق خوني اين نام مجاز نمي باشد تناسلي مردان به درمان اختلال نعوظ و بهبود در كيفيت نعوظ كمك مي‌كند. به همين دليل، بلغور جو دو سر را به عنوان صبحانه يا يكي از تنقلات عصرانه مصرف كنيد. مصرف اين خوراكي به صورت طبيعي به بهبود نعوظ و ميل جنسي در مردان كمك مي‌كند.

۱۳. گوشت پرندگان براي افزايش تستوسترون

گوشت پرندگان، درست مانند گوشت ساير حيوانات خوراكي، منبعي عالي براي پروتئين به شمار مي‌رود؛ گوشت پرندگان چربي و استخوان كم‌تري دارد. هم‌چنين، مصرف گوشت بوقلمون يا مرغ بدون پوست مي‌تواند به حفظ تناسب اندام، تقويت ماهيچه‌ها، و بهبود سطح تستوسترون كمك كند. از اين رو، جهت حفظ ميزان طبيعي پروتئين در بدن‌تان، هفته‌اي ۲ الي ۳ وعده از محصولات گوشتي پرندگان ميل كنيد.

۱۴. كلم بروكسل

كلم بروكسل حاوي ويتامين‌ها و مواد معدني ضروري است كه به عنوان اجزاي اصلي توليد هورمون تستوسترون در بدن مردان بسيار اهميت دارند. هم‌چنين، اين كلم‌هاي كوچك سرشار از ايندول-۳-كاربينول است؛ اين ماده‌ شيميايي براي ترميم دي‌ان‌اي سلول‌هاي بدن و افزايش توليد تستوسترون از طريق كاهش فعاليت‌هاي آنزيم آروماتاز بسيار مفيد است. اين آنزيم يكي از دشمنان بزرگ تستوسترون در بدن مردان است؛ زيرا تستوسترون‌ آزاد را به هورمون استروژن زنانه تبديل مي‌كند. طبق نتايج برخي مطالعات، رژيم غذايي غني از ايندول-۳-كاربينول تا ۵۰ درصد سطح استروژن را در بدن مردان كاهش مي‌دهد؛ و به اين ترتيب، سطح تستوسترون را به اندازه‌ي قابل توجهي افزايش مي‌دهد.

۱۵. كاكائو خام براي افزايش تستوسترون

كاكائوي خام به عنوان يكي از مشهورترين اَبَر خوراكي‌ها براي تقويت نيروي جنسي، داراي برخي مواد قدرتمندي است كه براي توليد تستوسترون در مردان ضروري هستند؛ موادي از قبيل منيزيوم، روي (زينك)، كلسيم، منگنز، آرژنين، كاتچين، و تريپتوفان. هم‌چنين گفته مي‌شود، كاكائوي خام مي‌تواند به افزايش جريان خون و هم‌چنين پاكسازي عروق خوني نيز كمك كند. با وجود اين، بايد به اين نكته دقت كنيد كه شكلات سياه يا سفيد با كاكائوي خام فرق دارند. بنابراين، بايد فقط به سراغ كاكائوي خام برويد؛ اين خوراكي به عنوان يكي از بهترين خوراكي‌ها براي افزايش تستوسترون در بدن مردان شناخته مي‌شود.

۱۶. روغن زيتون

مطالعات و پژوهش‌ها نشان مي‌دهند، روغن زيتون مي‌تواند به سلولهاي ليديگ در جذب ميزان بيش‌تري از كلسترول كمك كند؛ سپس، كلسترول جذب شده به تستوسترون آزاد تبديل مي‌شود. بنابراين، به عنوان يك همسر قوي بايد روغن‌هاي سالم بيش‌تري – نظير روغن زيتون – را در برنامه‌ي غذايي‌تان قرار دهيد؛ اين روغن‌ها مي‌توانند به صورت طبيعي به افزايش سطح تستوسترون در بدن مردان، و هم‌چنين به سلامت قلب و وضعيت عمومي بدن كمك كند.

۱۷. روغن نارگيل براي افزايش تستوسترون

از ديگر روغن‌هاي مفيد براي بهبود كاركرد دستگاه تناسلي در مردان، روغن نارگيل است. اين روغن داراي عوامل تقويت كننده‌ي تستوسترون است كه در مطالعات متعددي مورد آزمايش قرار گرفته‌اند. پژوهشگران دريافته‌اند، روغن نارگيل بهتر از روغن زيتون مي‌تواند به افزايش سطح تستوسترون در بدن كمك كند، ولي ساز و كار هر دو روغن مشابه‌ي يكديگر است. روغن نارگيل مي‌تواند با داشتن مقادير بالاي چربي‌هاي پيچيده و چربي اشباع شده (حدود ۹۲ درصد) – ميزان تستوسترون را در بدن مردان به اندازه‌ي قابل توجهي افزايش دهد. بنابراين، براي به حداكثر رساندن توليد هورمون در بدن‌تان مرتبا روغن نارگيل مصرف كنيد.

۱۸. كرفس

وقتي صحبت از مواد غذايي مفيد براي تستوسترون در ميان است، نبايد سبزيجاتي نظير كرفس را از ياد برد. كرفس حاوي دو آندروژن بسيار قدرتمند به نام‌ها اندروستنول و آندرواستنون است. طبق شواهد علمي، بوي طبيعي كرفس مي‌تواند ميزان توليد تستوسترون را افزايش دهد. به علاوه، كرفس حاوي فلاونوئيدي به نام لوتئولين است. كرفس حاوي فلاونوئيد و آنتي استروژني به نام اپيژنين است كه طبق شواهد علمي، مي‌تواند به طور طبيعي سطح تستوسترون را افزايش دهد. بنابراين، اگر از بوي طبيعي كرفس لذت مي‌بريد، اين سبزي را به رژيم غذايي روزانه‌تان بيفزاييد تا به اندازه‌ي قابل توجهي ميزان تستوسترون بدن‌تان افزايش يابد.

۱۹. گوشت قرمز براي افزايش تستوسترون

گوشت قرمز مملو از روي (زينك)، كلسترول، و چربي اشباع شده است. اين سه ماده به عنوان اجزاي كليدي افزايش سطح تستوسترون شناخته مي‌شوند؛ از اين رو، براي داشتن ميزان طبيعي و مناسبي از تستوسترون در بدن‌تان، هفته‌اي دو الي سه وعده گوشت قرمز مصرف كنيد.

۲۰. روغن جگر ماهي

اين روغن سرشار از اسيدهاي چرب امگا-۳  است و طبق شواهد علمي، مي‌تواند توليد تستوسترون را به صورت طبيعي و به اندازه‌ي قابل توجهي در بدن افزايش دهد. بنابراين، در مصرف مكمل‌هاي روغن جگر ماهي يا برخي منابع ماهي چرب نظير سالمون وحشي و ماهي تن درنگ نكنيد تا ميزان اسيدهاي چرب امگا-۳ در رژيم غذايي‌تان افزايش يابد.

۲۱. موز براي افزايش تستوسترون

موز نيز درست مانند آناناس حاوي آنزيم بروملين است. اين تركيب به عنوان يكي از بهترين عوامل افزايش سطح تستوسترون در بدن مردان شناخته مي‌شود. بنابراين، جهت افزايش سطح تستوسترون و بهبود سلامت جنسي‌تان روزانه دو عدد موز ميل كنيد.

۲۲. سير

سير مي‌تواند سطوح كورتيزول را در بدن كاهش دهد؛ و به اين ترتيب، به شكل موثري باعث افزايش سطح تستوسترون در بدن شود. طبق نتايج مطالعات اخير، اين چاشني محبوب حاوي مقدار زياد پروتئين است و مي‌تواند به افزايش سطح تستوسترون در بدن مردان كمك كند. به سادگي مي‌توانيد يك يا دو حبه سير را به هر وعده‌ي غذايي‌تان اضافه كنيد يا مقداري روغن سير مصرف كنيد. استفاده از سير به عنوان يكي از ساده‌ترين و در عين حال موثرترين راه‌ها براي تقويت دستگاه ايمني بدن و افزايش طبيعي توليد تستوسترون به شمار مي‌رود.

۲۳. بروكلي براي افزايش تستوسترون

بروكلي يكي ديگر از خوراكي‌هاي اين فهرست براي افزايش تستوسترون در بدن است. بروكلي،‌ درست مانند آن‌چه در مورد گل كلم و كلم بروكسل گفته شد، سرشار از ايندول-۳-كاربينول است و به اين ترتيب، مي‌تواند سطوح استروژن را كاهش دهد.

۲۴. پياز

طبق نتايج مطالعه‌اي بر روي حيوانات در كشور ايران، ميزان تستوسترون در حيواناتي كه با پياز تغذيه شده بودند، سه برابر ساير حيوانات بود. هم‌چنين، طبق نتايج اين مطالعه، ميزان هورمون لوتئينه كننده، كيفيت اسپرم، و هورمون محركه فوليكولي، هر سه در اثر مصرف پياز افزايش يافته بودند. به همين دليل، اگر مي‌خواهيد سلامتي و تمايل جنسي‌تان افزايش يابد، حتما مصرف پياز را در رژيم غذايي‌تان افزايش دهيد.

۲۵. زنجبيل براي افزايش تستوسترون

طي مطالعه‌اي كه توسط پژوهشگران ايران به عمل آمده است، سطح تستوسترون در بدن مرداني كه زنجبيل مصرف مي‌كنند، به اندازه‌ي قابل توجهي بهبود مي‌يابد. هم‌چنين، طبق نتايج آزمايشي روي حيوانات، سطح تستوسترون در بدن موش‌هاي آزمايشگاهي با مصرف آب زنجبيل دو برابر شد.

۲۶. انار

طبق نتايج پژوهشگران كشور تركيه، مصرف ميوه‌ي انار مي‌تواند به تحرك، حجم، و كيفيت اسپرم در موش‌هاي آزمايشگاهي كمك كند. مطالعه‌اي ديگر نيز نشان داد، مصرف اين ميوه مي‌تواند سطح تستوسترون را تا ۲۲ درصد افزايش دهد.

۲۷. جعفري براي افزايش تستوسترون

سبزي جعفري نيز يكي ديگر از مواد غذايي مفيد براي افزايش تستوسترون در بدن مردان به شمار مي‌رود. اين سبزي حاوي نوعي فلاونوئيد به نام اپيژنين است. طبق شواهد علمي، اين فلاونوئيد به صورت طبيعي سطح تستوسترون را افزايش مي‌دهد. حدود ۱۰۰ گرم جعفري حاوي تقريبا ۳۰۰ ميلي‌گرم فلاونوئيد اپيژنين است. همين مقدار براي افزايش قابل توجه سطح تستوسترون كافي است.

۲۸. فلفل هندي

اين چاشني سرشار از كپسايسين است و مي‌تواند چربي‌هاي اضافه را بسوزاند. به علاوه، فلفل هندي مي‌تواند سطح تستوسترون را در بدن مردان به خوبي بهبود ببخشد. برخي از مطالعاتي كه در كشور تركيه روي حيوانات به عمل آمده‌اند، تاثيرات مشابه‌اي را از فلفل هندي نشان مي‌دهند. اگر به ادويه‌ي تند علاقه‌مند هستيد، فلفل هندي را به رژيم غذايي‌تان اضافه كنيد تا سطح تستوسترون بدن‌تان افزايش يابد.

۲۹. كلم ترش براي افزايش تستوسترون

كلم ترش مملو از باكتري‌هاي مفيد براي روده و ويتامين K2 است. اين ويتامين براي افزايش طبيعي تستوسترون در بدن مردان بسيار مفيد است. دستورالعمل تهيه‌ي كلم ترش را پيدا كنيد و از خوردن اين خوراكي مفيد بهره‌مند شويد. مصرف كلم ترش مي‌تواند به بهبود سلامت جنسي و وضعيت عمومي بدن‌ كمك كند.

۳۰. هندوانه

اين ميوه‌ي آبدار داراي تركيب پر خاصيتي به نام سيترولين است. طبق شواهد علمي، هندوانه مي‌تواند جريان خون را افزايش دهد و دفعات نعوظ را نيز در مردان بهبود ببخشد. نعوظ مي‌تواند به افزايش تستوسترون كمك كند، و به دليل بهبود جريان خون در اين حالت، مواد مغذي بيش‌تري مي‌توانند به گيرنده‌هاي آندروژن برسند. هم‌چنين، تخمه‌هاي هندوانه نيز بسيارآندروژنيك هستند. بنابراين، براي افزايش قابل ملاحظه در اكسيد نيتريك و تستوسترون بدن‌تان حتما از اين ميوه‌ي آبدار و پر خاصيت ميل كنيد.

۳۱. اسفناج براي افزايش تستوسترون

ملوان زبل از سال‌ها پيش به خواص اسفناج پي برده بود!

اين سبزي، از لحاظ علمي، به عنوان يك عامل آنتي استروژنيك به شمار مي‌رود. به علاوه، اسفناج حاوي ويتامين‌ها و مواد معدني مهمي براي توليد تستوسترون است؛ از جمله ويتامين C، ويتامين A، و منيزيوم.

۳۲. دل و قلوه

طبق شواهد علمي، دل و قلوه‌ي حيواناتي مانند گاو و گوسفند حاوي تيامين، فسفر، اسيد فوليك، روي (زينك)، ويتامين B، و سلنيوم است. مواد مغذي موجود در دل و قلوه‌ي گاو و گوسفند، براي افزايش سطح تستوسترون در بدن مردان بسيار مفيد هستند.

۳۳. عسل براي افزايش تستوسترون

عسل حاوي مقادير بالايي از آنزيم‌هاي مفيد براي بدن است. باستان شناسان دريافته‌اند، عسل‌هاي باقيمانده از زمان مصر باستان در مقبره‌هاي فراعنه هم‌چنان قابل خوردن هستند. هم‌چنين، اين خوراكي مفيد بسيار غني از بروملين است؛ همان‌طور كه پيش‌تر گفته شد، بروملين فوايد زياد براي سلامت جنسي به همراه دارد.

۳۴. كشمش

كشمش منبع بسيار خوبي براي پتاسيم، ويتامين B، و منيزيوم است. با اين حال، مهم‌ترين نكته‌اي كه كشمش را به يكي از بهترين مواد غذايي براي افزايش تستوسترون در بدن تبديل كرده است، وجود ماده‌اي معدني به نام بور است. طبق يافته‌هاي علمي، اين ماده‌ي معدني به صورت طبيعي و به شكل قابل توجهي مي‌تواند سطح تستوسترون را در بدن افزايش دهد.

۳۵. بادام براي افزايش تستوسترون

بادام مي‌تواند به افزايش توليد اكسيد نيتريك كمك كند؛ اين ماده نيز مي‌تواند به بهبود جريان خون و افزايش دفعات نعوظ در مردان كمك كند. به علاوه، بادام غني از ويتامين E است؛ اين ويتامين نيز با افزايش سطح تستوسترون در بدن مردان در ارتباط است.

۳۶. ريشه گزنه

يكي ديگر از بهترين خوراكي‌ها براي افزايش سطح تستوسترون در مردان، ريشه‌ي گزنه است. ريشه‌ي گزنه به دفع استروژن و افزايش تستوسترون كمك مي‌كند. طبق يافته‌هاي علمي، ريشه‌ي گزنه مي‌تواند باعث مهار گلوبولين متصل شونده به هورمون‌هاي جنسي (SHBG) شود؛ وجود مقادير بالاي SHGB در بدن با كاهش تستوسترون در ارتباط است. ريشه‌ي گزنه هم‌چنين حاوي تركيب ايندول-۳-كاربينول نيز هست.

۳۷. بلوبري براي افزايش تستوسترون

بلوبري غني از كلسيم دي گلوكارات است؛ اين ماده براي كاهش سطح استروژن و افزايش سطح تستوسترون در بدن مردان، و به اين ترتيب، براي تقويت عملكرد جنسي آن‌ها مفيد است. بلوبري هم‌چنين سرشار از رسوراترول است. طبق شواهد علمي و مطالعات اخير، اين تركيب مي‌تواند سطح تستوسترون را در بدن مردان افزايش دهد.

۳۸. آووكادو

اين ميوه حاوي برخي اجزاي اصلي مورد نياز براي توليد تستوسترون اضافي در بدن است؛ اين اجزا عبارت هستند از ويتامين A، ويتامين B، ويتامين C، ويتامين D، ويتامين E، ويتامين K، اسيدهاي چرب امگا-۳ ، اسيد فوليك، كلسترول، پتاسيم. اين مواد مغذي باعث شده‌اند، آووكادو به يكي از طبيعي‌ترين و قدرتمندترين خوراكي‌ها براي افزايش سطح تستوسترون در بدن مردان تبديل شود.

۳۹. گردوي برزيلي براي افزايش تستوسترون

گردوي برزيلي غني از سلنيوم و روي (زينك) است، كه هر دو به عنوان مواد معدني مهمي براي توليد تستوسترون به شمار مي‌روند. گفته مي‌شود، گردوي برزيلي آن‌چنان سرشار از روي (زينك) است كه مصرف فقط دو عدد از آن براي تامين نياز روزانه‌ي انسان به اين ماده كفايت مي‌كند. هنگام خريد گردوي برزيلي، حتما محصولي انتخاب كنيد كه حاوي پوست باشد، زيرا پوست اين آجيل حاوي بيش‌ترين مقدار سلنيوم و روي است.

۴۰. كفير

آيا تا به حال كفير خورده‌ايد؟ اين نوشيدني تخميري حاوي مقدار زيادي ويتامين K2 است كه طبق شواهد علمي، مي‌تواند باعث افزايش توليد تستوسترون در بدن مردان شود. بنابراين، براي بهبود سطح تستوسترون و تقويت دستگاه ايمني بدن‌تان بايد مصرف خوراكي‌هايي مانند كفير و ماست را در رژيم غذايي‌تان افزايش دهيد.

۴۱. ترگيل (منگوستين) براي افزايش تستوسترون

ترگيل يا منگوستين ميوه‌اي با طراوت و شيرين است. اين ميوه حاوي تركيباتي با اثرات بسيار قدرتمند آنتي استروژني است. اين تركيبات نه تنها بدن‌تان را قوي‌تر و متناسب‌تر مي‌كنند، بلكه هم زمان باعث افزايش تستوسترون نيز مي‌شوند. به همين دليل نيز، بايد براي افزايش توليد طبيعي تستوسترون در بدن‌تان از اين ميوه‌ي عجيب نيز ميل كنيد.

۴۲. كتانجك

شواهد علمي نشان مي‌دهند، كتانجك مي‌تواند توليد استروژن را در بدن مهار كند. بنابراين، مصرف مرتب اين سبزي دريايي براي مردان بسيار پر فايده است. كاملا روشن است، كاهش سطح استروژن و فعاليت آن در بدن مي‌تواند به افزايش سطح تستوسترون كمك كند. اگر اين خوراكي دريايي در دسترس‌تان باشند، هرگز نبايد در مصرف آن درنگ كنيد.

۴۳. نمك هيماليا براي افزايش تستوسترون

در اين بخش، نمي‌خواهيم از نمك فرآوري شده‌ي طعام صحبت كنيم كه فقط حاوي دو مواد معدني نه چندان ارزشمند است. بلكه، قصد داريم نمك هيماليا را به شما معرفي كنيم كه به هيچ عنوان فرآوري نشده است و حاوي بيش از ۵۰ مواد معدني مفيد براي سلامت جنسي و عمومي بدن است.

در اين مقاله، به معرفي ۴۳ برترين خوراكي‌ها براي افزايش طبيعي تستوسترون در بدن مردان پرداختيم. اميدوار هستيم مخاطبان اين مقاله بتوانند با بهره‌گيري از اين خوراكي‌ها، در بهبود سلامت جنسي و سلامت عمومي بدن‌شان موفق باشند.


 

منبع: vkool


برچسب: افزايش تستوسترون،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۰ تير ۱۳۹۷ساعت: ۰۸:۱۳:۱۰ توسط:reza موضوع:

How to Use Social Media to Promote Your Business and Drive Traffic to Your Website

 

On social media Network such as Instagram, you have to try to drive traffic to your website through Instagram. With more than 80 million photos and videos shared each day, there’s a lot of competition to increase traffic to your website through Instagram. When you about able to make useful and nice and appealing content on the subject of Instagram, businesses see a difference. According to data from Instagram, brands see the highest level of captivation (4.21%) going something then for Instagram when compared to other social networks.

Bеѕidеѕ bеing соѕt еffесtivе, аdvеrtiѕing оn ѕосiаl wеbѕitеѕ have оthеr advantages:

* Targeted Email Marketing. Rаthеr thаn trуing tо еntiсе thе mаѕѕеѕ оf computer uѕеrѕ аnd garnering fеw ԛuаlitу hitѕ, targeted advertising rеасhеѕ a specific audience. Squidoo, another social media website, mау be a рrimе еxаmрlе of thiѕ. Sԛuidоо аllоwѕ mеmbеrѕ tо build a single hosted wеb-раgе оn whаtеvеr tорiс iѕ thе user's раѕѕiоn. Subsequently, аdvеrtiѕеr'ѕ аdѕ appear on раgеѕ which аrе related tо their рrоduсt оr ѕеrviсе. Thiѕ rеасhеѕ users likеlу to bе intеrеѕtеd in their оffеrѕ. Websites whiсh ѕеll рrоduсtѕ rеlаtеd tо оutdооr еxtrеmе sports mау bе mаtсhеd to раgеѕ on mountain biking оr rосk сlimbing. Adѕ оn thеѕе раgеѕ will gаrnеr mоrе hits than if thеу арреаrеd оn раgеѕ about сооking оr parenting. Buy Social Traffic to increase the popularity of your brand and increase traffic on website through social media.

 

 

* More opportunities fоr frее аdvеrtiѕing. Sоmе ѕосiаl networking sites diѕсоurаgе uѕеrѕ from building pages ѕресifiсаllу fоr advertising рurроѕеѕ. However, many оf them allow fоr thе роѕting and ѕhаring оf links and vidеоѕ whiсh саn bе bеnеfiсiаl fоr аdvеrtiѕing. Getting уоur URL posted аrоund the Intеrnеt hеlрѕ search еnginеѕ find уоur site and index it mоrе quickly. Hуреrlinkѕ to уоur раgе from оthеr web раgеѕ аlѕо bооѕt раgе rаnk. All of these thingѕ hеlр Internet uѕеrѕ find уоur site еаѕilу.

 

YouTube has bесоmе a cheap wау to аdvеrtiѕе. And whilе it'ѕ ѕtill by аnd lаrgе a good рlасе tо find аmаtеur vidео, it hаѕ аlѕо become a рlасе fоr businesses to post vidео аdѕ. Buy facebook traffic for your brand. https://en.wikipedia.org/wiki/Social_media

 

How to Use Social Media to Promote Your Business and Drive Traffic to Your Website

 

Smаllеr wеb-bаѕеd buѕinеѕѕеѕ hаvе соmе tо rely heavily on thеѕе tуреѕ оf internet mаrkеting ѕtrаtеgiеѕ to inсrеаѕе оnlinе trаffiс. They аrе fаirlу affordable, and even рrоfitаblе, if thеу produce thе intеndеd results. It mау tаkе 2-3 months to mаkе an ассurаtе аnаlуѕiѕ оf hоw wеll оnе оr more оf thеѕе ѕtrаtеgiеѕ аrе wоrking. It саn bе time-consuming tо gеt started and mоnitоr results, but it shouldn't tаkе lоng tо gаugе thе еffесtivеnеѕѕ of a раrtiсulаr mеthоd of intеrnеt marketing. buy social visitors and increase your followers and customer list on facebook and increase traffic to your website through social media.

 


برچسب: Buy Social Media Traffic، Buy Facebook Traffic، Buy Social Traffic، Buy Social Visitors، Buy Facebook Ads، Buy Traffic From Facebook، Cheap Facebook Traffic، ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۰ تير ۱۳۹۷ساعت: ۰۸:۰۵:۱۷ توسط:reza موضوع:

How To Buy Social Media Traffic

Increase Traffic To Your Website Through Social Media

 

You’ve probably heard that social media can assertion obtain more people to your website. But are you still struggling to crack the code not quite how to lineage website traffic through social media network?

At Targeted Web Traffic, we’ve found a merger of tactics to hope traffic to our website and blog upon a daily basis.

 

Thе рорulаritу оf social nеtwоrking websites like Fасеbооk аnd YouTube hаvе exploded in rесеnt years. In fасt, it iѕ еѕtimаtеd thаt Facebook сurrеntlу hаѕ a mеmbеrѕhiр base оf 25 milliоn in North Amеriса аlоnе, by facebook traffic you can increase the profile of your brand and get more customers. Wеb-bаѕеd buѕinеѕѕеѕ аrе ѕitting uр and tаking notice. Onlinе mаrkеting viа social media hаѕ inсrеаѕеd the profiles of mаnу wеb-bаѕеd buѕinеѕѕеѕ. You can Buy Social Media Traffic to increase the profile of your business.

 

The ѕhееr numbers оf mеmbеrѕ on mаnу оf thеѕе sites аrе thе рrimаrу rеаѕоn thаt buѕinеѕѕеѕ аrе сhооѕing thеm аѕ part оf their intеrnеt mаrkеting strategies. Thе concept is ѕimilаr tо аdvеrtiѕing оn tеlеviѕiоn: the more popular a show, the more viеwеrѕ that can be reached with аdѕ. Thе diffеrеnсе between thе twо types оf advertising, hоwеvеr, iѕ mоrе аdvаntаgеоuѕ tо internet marketing. 

How To Drive Traffic To Your Website Using Social Media

 

Tеlеviѕiоn аdvеrtiѕеrѕ рау a flat-rate based uроn the popularity оf thе ѕhоwѕ оr timеѕ during which it airs. Fоr instance, dауtimе аdѕ may bе сhеареr than prime timе advertising. Advеrtiѕеrѕ pay thе same rаtе, even if 300,000 viеwеrѕ lеаvе thе room during thе соmmеrсiаl аnd never actually ѕее it. Sосiаl nеtwоrk оnlinе mаrkеting аdvеrtiѕеrѕ gеnеrаllу рау оnlу when their аdѕ аrе actually viewed (рау-реr-сliсk оr PPC). Thiѕ еnѕurеѕ thаt thе аdѕ аrе viеwеd bу uѕеrѕ genuinely intеrеѕtеd in thе product оr ѕеrviсе. Thiѕ tурiсаllу leads tо inсrеаѕеd website traffic аnd bеttеr quality hitѕ. https://en.wikipedia.org/wiki/Social_media

 

How does social media aspiration traffic

 

 • By engaging spectators and offering them useful, relevant content.
 • Holding surveys, asking questions, connecting taking into account than the audience.
 • Getting feedback, analyzing and adjusting your backing strategy for that defense.
 • Using brand submission; making firm the brand is in belly of potential buyers in battle they are looking for your facilities, giving them incentives to obtain.
 • Associating taking into account influencers. Expanding the professional have the same opinion of intimates and collaborators, associating the brand subsequently industry influencers; becoming an influential source of advice and opinion and sharing website content.
 • Increasing customer retention and brand allegiance. Social media is augmented than any new feedback tool because its a medium in which you profit social, and you get your hands on the sincere responses from your audience and customers. You easily locate out more just approximately your intend audience, (bigger profiling for your customer), and your twist toward audience gets to know you greater than before as ably (which in outlook increases conversion and obedience).
 • Gaining trust and credibility. People expect your company to have Facebook and Twitter profiles because its a habit they can right of admission you and locate expertly-behaved recommendation. You see truthful, and the more people hear about your brand, the more credibility you will profit.
 • SEO score. Every SEO dexterous knows your social media account affects your SEO score as quickly, affecting your website traffic in incline. Social networks are starting to circulate more and more taking into account search engines, and you cant get SEO without taking care of social media accounts upon all relevant channels.

 


برچسب: Buy Social Media Traffic، Buy Facebook Traffic، Buy Social Traffic، Buy Social Visitors، Buy Facebook Ads، Buy Traffic From Facebook، Cheap Facebook Traffic، ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۰ تير ۱۳۹۷ساعت: ۰۸:۰۳:۴۰ توسط:reza موضوع:

پوسيدگي دندان: ۳۰ اشتباه رايج روزانه كه باعث مشكلات دهان و دندان مي‌‌شود

آيا در حين خواندن اين متن مشغول جويدن مداد هستيد؟ همين حالا اين كار را متوقف كنيد! جويدن مداد يا اشياء ديگر يكي از مواردي است كه به سلامت دندان‌ها آسيب مي‌زند. به طور قطع خوب مي‌دانيد داشتن دندان‌هايي سالم و زيبا تا چه اندازه براعتماد به نفس آدم‌ها تاثير مي‌گذارد پس حفظ سلامت دندان‌ها بايد يكي از اولويت‌هاي مهم زندگي ما باشد. اما هميشه – دانسته يا نادانسته – كاري مي‌كنيم كه هم سلامت دندان‌ها و هم اعتماد به نفس‌مان به خطر مي‌افتد. با ما همراه باشيد تا شما را با ۳۰ اشتباه رايج و عادت روزانه كه باعث پوسيدگي دندان مي‌شود آشنا كنيم:‌

پوسيدگي دندان

۱. خرد كردن يخ با دندان

صحبت از مراقبت و توجه به دندان‌ها كه مي‌شود، عادات بسياري وجود دارند كه دندان پزشكان از شما مي‌خواهند تغييرشان بدهيد. اما به عنوان مثال، يكي از مهمترين آن‌ها كدام است؟ بله، جويدن يخ كه مي‌تواند به ميناي ظريف دندان آسيب وارد كند. دكتر هارولد كاتز، دندانپزشك و متخصص باكتري شناسي، مي‌گويد «اين كار همچنين مي‌تواند باعث ترك خوردن دندان‌هايي بشود كه تازه روي آن‌ها كار ترميمي انجام شده است.»

اگر نمي‌توانيد اين عادت را ترك كنيد به جاي خرد كردن و شكستن قطعات يخ با دندان از يخ خرد شده استفاده كنيد و بدانيد كه: ترك برداشتن دندان ممكن است به حساس شدن عصب دندان بينجامد كه آن هم ممكن است منجر به صدمه ديدن كانال دندان شود.

۲. قرار دادن دندان‌ها در شرايط نوسان و تغييرات دمايي

لذتي در خوردن پيتزا همراه با يك نوشيدني خنك وجود دارد كه آن را به ايده‌اي جالب و بي‌نظير تبديل مي‌كند اما اين كار مي‌تواند سلامت دندان‌هاي‌تان را به مخاطره بيندازد چون دماي داغ، ميناي دندان‌تان را منبسط و دماي سرد آن را منقبض مي‌كند. دكتر لزلي رني تانسند مي‌گويد:‌ «خوردن خوراكي‌هاي داغ و بعد سرد في‌نفسه به دندان‌ها آسيب نمي‌زند، اما بسياري از آدم‌ها متوجه حساس شدن فوق‌العاده‌ي آن‌ها به اين تركيب خواهند شد.

به خاطر داشته باشيد كه يك درد تيز و شديد هنگام خوردن يا نوشيدن نشانه‌اي از مشكل بزرگ‌تر است مانند ترك دندان يا پوسيدگي پيشرفته – اين چيزي نيست كه بشود از آن غافل شد.» يك راه حل: موقع خوردن پيتزا از چاقو و چنگال استفاده كنيد و قبل از آن كه تكه‌هاي پيتزا را در دهان‌تان بگذاريد آن‌ها را فوت كنيد تا حرارت‌شان كمتر شود.

۳. مصرف بعضي نوشيدني‌هاي خاص

بعضي از نوشيدني‌ها بيشتر از بقيه به دندان‌هاي‌تان مي‌چسبند و باعث فرسايش ميناي دندان مي‌شوند و اين نوشيدني‌ها عبارتند از نوشيدني‌هاي ورزشي، نوشابه‌ها، و نوشيدني‌هاي الكلي. دكتر آنا جوتكوييتز، جراح دندان و استاد دانشكده‌ي دندانپزشكي هاروارد مي‌گويد:‌ «در واقع، شايع است كه الكل به طرز باورنكردني دندان را دچار پوسيدگي مي‌كند چون سطح اسيديته‌ي بسيار بالايي دارد.»

يك راه حل: دكتر ديويد جنت مي‌گويد: به همراه نوشيدني‌ خود پنير بخوريد تا آسيب ناشي از اسيد موجود در آن را به حداقل برساند.

پوسيدگي دندان ۴: خوردن تافي و پاستيل

خوراكي‌هاي چسبناكي مانند تافي و پاستيل نه تنها مي‌توانند دندان‌هاي پر شده را خالي كنند بلكه ممكن است به اطراف دندان‌ها نيز بچسبند. جوتكوييتز مي‌گويد: «اين شيريني‌ها مي‌توانند سيارهاي طبيعي دندان‌ها را پر كنند كه باعث احتمال بيشتر پوسيدگي مي‌شود.»

يك توصيه: اگر نمي‌توانيد عادت خود را ترك كنيد، پس هميشه مسواك بزنيد، نخ دندان بكشيد و بعد از غذا خوردن دهان‌تان را بشوييد.

۵. روياي داشتن سفيدترين دندان‌ها

سابيدن و سفيد كردن بيش از حد دندان‌ها با استفاده از كيت‌هاي (بسته‌هاي لوازم) بدون نسخه و تجويز پزشك مي تواند آسيب ديدن‌ دندان‌ها شود. دكتر كتز مي‌گويد: «هميشه اول محصول را امتحان كنيد و بعد اگر باعث حساسيت نشد، طبق دستورالعمل نوشته شده مصرف كنيد.» و اگر زماني مشكوك و مردد بوديد، بهتر است از استفاده‌ي محصولات سفيد كنندهاجتناب كنيد.

پوسيدگي دندان ۶: جويدن مداد

اين يك عادت عصبي است كه همه‌ي ما – به خاطر دندان‌هايمان – بايد آن را كنار بگذاريم. كتز مي‌گويد: «اين كار مي‌تواند در دندان‌هاي شما شكاف‌ها و شكستگي‌هاي ناشي از فشار و استرس ايجاد كند.»‌ يك جايگزين بهتر اين است: زماني كه استرس فراواني داريد يك توپ استرس را در دستان خود فشار دهيد يا سعي كنيد تنقلات سالم مورد علاقه‌‌تان – مثلا بادام – را بخوريد تا مشغول شويد و حواس‌تان پرت شود. در اينجا با ۱۵ روش علمي كنترل استرس آشنا مي‌شويد.

۷. استفاده از دندان براي باز كردن چيزها

جويدن ناخن‌ها با دندان، كندن برچسب قيمت لباس‌ها، يا بازكردن پاكت چيبس افكار وسوسه‌انگيزي هستند، اما با اين كار سلامت دندان‌هاي‌تان را به خطر مي‌اندازيد. دكتر مهدي كريم‌پور – دندانپزشك شروزبري ماساچوست- مي‌گويد «با اين كار حتي ممكن است دندان‌تان دچار لب پريدگي شود.» براي انجام چنين كارهايي به جاي دندان از ناخن گير و قيچي استفاده كنيد.

پوسيدگي دندان ۸: حالت استقرار نادرست زبان

با قرار دادن زبان‌تان در سقف دهان، متوجه مي‌شويد كه نمي‌توانيد خوب دندان‌هاي‌تان را به هم چفت كنيد. در واقع، اگر زبان‌تان درست قرار بگيرد به آرامش فك‌تان كمك مي‌شود. براي امتحان اين حالت: خيلي آرام زبان‌تان را در امتداد سقف دهان‌تان قرار دهيد همان گونه كه هنگام درآوردن صدايي مانند «قد قد» قرار مي‌گيرد.

۹. دندان قروچه در خواب

همسرتان ممكن است اولين كسي باشد كه به شما مي‌گويد شب‌ها در خواب دندان قروچه مي‌كنيد. يا ممكن است خودتان از سر درد شديد يا درد فك از خواب بيدار شويد. اگر فكر مي‌كنيد در خواب دندان قروچه مي‌كنيد با دندانپزشكتان صحبت كنيد چون دندان‌قروچه كردن مي‌تواند به بد شكلي شديد دندان‌هاي‌تان منجر شود. ممكن است لازم باشد شب‌ها از گارد (حفاظ دندان) در دهانتان استفاده كنيد.

پوسيدگي دندان ۱۰: خوردن ميوه‌هاي خشك

كشمش دوست داريد؟ واقعا كشمش يكي از بدترين چيزها براي دندان‌تان است چون چسبناك و پر از قند است. كتز مي‌گويد: «قند به باكتري‌هايي كه حفره‌هاي دنداني، بوي بد دهان، پلاك‌ها و بيماري لثه را ايجاد مي‌كنند تغذيه مي‌رساند. مانند ساير ميوه‌هاي خشك، كشمش هم در درز و شيارهاي دندان‌هاي‌تان مي‌ماند كه همين باعث مي‌شود باكتري‌ها شب و روز از آن‌ها تغذيه كنند.»

۱۱. دونات، دونات، دونات

باز هم يك دليل ديگر براي ترك شيريني‌ها: معلوم شده است خوراكي‌هاي شيرين مي‌تواند باعث افزايش رشد باكتري‌ها در دهان بشوند. جوتوييتز مي‌گويد: «اين امر، به نوبه‌ي خود، مي‌تواند ميناي دندان را از بين ببرد و باعث شود دندان‌هاي‌تان پوسيده شوند.» شيريني دوست داريد؟ به جاي شيريني خوردن برويد سراغ ميوه‌هاي تازه، بالاخص سيب خوشمزه و لذيذ!

پوسيدگي دندان ۱۲: انتخاب سفت‌ترين چوب مسواك‌ها

هنگام مسواك كردن، هدف آن است كه از يك چوب مسواك نرم استفاده كنيم – نه چوب مسواك سفت چون مسواك سفت و سخت ممكن است باعث خراش سريع يا آسيب ديدن لثه‌هاي‌تان بشود. جوتوييتز مي‌گويد: «چوب مسواك نا مناسب مي‌تواند سطح دندان را فرسوده كند و بپوساند. چوب مسواك‌هاي سفت همچنين ميناي دندان و بافت لثه را از بين مي‌برند و باعث به وجود آمدن حساسيت شديد دنداني مي‌شوند.» چوب مسواكي را انتخاب كنيد كه نرم باشد و خودتان نيز به هنگام استفاده از آن خيلي ملايم و به شكل دايره‌اي مسواك  را روي دندان‌هاي‌تان بكشيد.

۱۳. خالي كردن استرس‌تان بر سر دندان‌ها

اگر شب‌ها دندان‌هاي‌تان به هم قفل مي‌شود يا در طول روز دندان‌هايتان را به هم مي‌ساييد، ممكن است استرس‌تان به دندان‌هايتان آسيب برساند. جوتوييتز مي‌گويد: «استرس به نبرد دندان‌ّها با هم دامن مي‌زند.» نكته: اگر مي‌بينيد كه دندان قروچه مي‌كنيد يا دندان‌هاي‌تان را از عصبانيت به هم مي‌سايد، كمي وقت بگذاريد و به مراقبه بپردازيد و يادتان باشد از دندانپزشكتان يك گارد دندان بگيريد. همچنين مي‌توانيد يكي از ۲۳ راه علمي براي كاهش استرس در چند دقيقه را امتحان كنيد.

۱۴. جويدن آدامس بادكنكي

لابد بازيكن‌هاي بيسبال را ديده‌ايد كه وقتي پشت خط منتظر ضربه زدن به توپ ايستاده‌اند يك قلمبه آدامس را داخل دهانشان انداخته‌اند و مي‌جوند؟ ديدنش جالب است اما اين كار چندان براي دندان‌هاي شما خوب نيست. اگر يك آدامس خور حرفه‌اي هستيد هميشه نوع بدون قند آن را انتخاب كنيد و از فايده‌هاي آن استفاده ببريد. جوتوييتز مي‌گويد:‌ «اگر آدامس بدون قند بجويد، دهانتان بزاق بيشتري ترشح خواهد كرد، كه در واقع دفاعي طبيعي در برابر اسيد است.

عموما حدود يك ساعت طول مي‌كشد تا بزاق مواد معدني را كه ميناي دندان‌تان بعد از خوردن از دست مي‌دهد جبران و جايگزين كند. اما، مي‌توانيد با جويدن آدامس بدون قند به مدت ۲۰ دقيقه بعد از خوردن يا نوشيدن ترشح بزاق‌تان را افزايش دهيد. با اين كار مواد معدني از دست رفته سريعتر جايگزين مي‌شوند و بنابراين خطر پوسيدگي دندان از بين مي‌رود.»

پوسيدگي دندان ۱۵: مصرف چاي گياهي

اين فقط چاي معمولي نيست كه مي‌تواند دندان‌هاي‌تان را لك بيندازد. جنت مي‌گويد: «حتي چاي گياهي و چاي سفيد نيز مي‌توانند ميناي دندان را فرسوده كنند و باعث رنگ گرفتگي و لك شدن دندان‌ها بشوند. چاي از قهوه بيشتر دندان را لك مي‌كند چون پر از اسيد تانيك است، آنتي اكسيداني كه سريعا به پلاك‌هاي روي دندان‌هاي‌تان مي‌چسبد و باعث تغيير رنگ سفيد دندان به رنگ زرد مي‌شود.»

۱۶. درست مسواك كردن بعد از وعده هاي غذايي

دكتر ساندرا الكزكو – دندانپزشك نيويوركي – مي‌گويد آيا كسي از ميان ما هست كه يادش نداده باشند بعد از هر وعده‌ي غذايي دندان‌هايش را مسواك كند؟ به نظر مي‌رسد كه دندان‌هاي ما بلافاصله بعد از خوردن در ضعيف‌ترين حالت خود هستند، بالاخص اگر آن وعده‌ي غذايي شامل خوراكي‌ها و نوشيدني‌هاي اسيدي نيز باشد. او مي‌گويد: «اسيدهاي موجود در رژيم غذايي‌مان روي ميناي دندان اثر مي‌گذارند تا آن را ضعيف كنند و ميناي دندان را از بين ببرند. از آنجايي كه ميناسازي مجدد توسط بزاق و محكم كاري دوباره‌ي ميناي دندان ۳۰ تا ۴۵ دقيقه طول مي‌كشد، پيش از مسواك كردن دندان‌هاي‌تان كمي صبر كنيد.»

۱۷. استفاده از خمير دندان‌هاي داراي مواد شيميايي

كتز مي‌گويد انتخاب خميردنداني كه حاوي سديم لورت سولفات (SLS) است يعني اساسا با يك پاك كننده‌ي خشن كه فقط كارش كف كردن است مسواك مي‌كنيد. او مي‌گويد: «استفاده از اين نوع خمير دندان زخم‌هاي دردناك و خشكي دهان نيز ايجاد مي‌كند.» به علاوه، SLS مي‌تواند يكي از چيزهايي باشد كه دندان‌هاي‌تان را نسبت به دما حساس مي‌سازد. حتما پيش از خريد خميردندان مواد تشكيل دهنده‌ي آن را چك كنيد كه حاوي SLS نباشد.

پوسيدگي دندان ۱۸: غفلت از H2O

خوردن آب فراوان در طول روز نه تنها براي سلامتي كلي مفيد است بلكه به هيدراته ماندن دندان‌هاي‌تان نيز كمك مي‌كند. كتز مي‌گويد: «ما در روز ۱.۵ ليتر بزاق مصرف مي‌كنيم. نوشيدن آب خالي ساده‌ترين راه براي جبران آن است.» در اينجا با ۱۶ فايده نوشيدن آب در ظرف مسي براي سلامتي آشنا مي‌شويد.

۱۹. اضافه كردن ليمو به همان آب

اين درماني طراوت بخش است كه عملا كمكي به زيبايي لبخند شما نمي‌كند! دكتر برنت روسناك مي‌گويد: «ليمو فوق‌العاده اسيدي است. هرچند براي تصفيه بدن و شستن سموم از آن عالي است، اما اين اسيد مي‌تواند مشكلات جدي براي دندان‌هاي‌تان ايجاد كند.»

نكته: اگر قرار است آب و ليمو بنوشيد، بعد از خوردن آن با آب خالي دهانتان را بشوييد تا اسيديته‌ي آن از روي دندان‌هاي‌تان پاك شود.

۲۰. هر روز آبميوه خوردن

نوشيدن آبميوه راه بي‌نظيري براي تامين مواد مغذي موجود در ميوه‌ها و سبزيجات است، اما آبميوه‌ي تازه گرفته شده معمولا پر از قند است. روسناك مي‌گويد: «اين امر مي‌تواند به پوسيدگي و از بين رفتن دندان‌ها منجر شود. سعي كنيد به جاي آبميوه‌ بيشتر از آب سبزيجات استفاده كنيد چون قند كمتري دارند.» و باز هم تاكيد مي‌شود كه بعد از نوشيدن دهان‌تان را با آب بشوييد.

پوسيدگي دندان ۲۱: نوشيدن كمبوچا

كمبوجا، كه يك نوشيدني تخميري است، يكي از برترين خوراكي‌هاي پروبيوتيكي به حساب مي‌آيد. اما در واقع كاملا اسيدي است، و اگر در طول يك دوره‌ي زماني و به آرامي نوشيده شود مي‌تواند مضر باشد. روسناك مي‌گويد: «اگر تصميم گرفتيد كمبوچا را به خاطر آن كه منبع پروبيوتيك است بنوشيد، حتما آن را يك ضرب سر بكشيد و بعد از آن دهان‌تان را با آب بشوييد.»

۲۲. كشيدن سيگار الكترونيكي

تاونسند مي‌گويد؛‌ به رغم آن كه قطران ندارد، اما اين جايگزين معروف و محبوب سيگار اثرات مضر باور نكردني خودش را بر دهان مي‌گذارد چون نيكوتين يك رگ‌تنگ‌كن است، كه به طور خلاصه اگر بگوييم، جريان خون را در رگ‌ها محدود مي‌كند. او مي‌افزايد: «جريان خون محدود به سمت لثه‌ها باعث مرگ بافت لثه مي‌شود كه موجب از دست رفتن مقدار قابل توجهي از بافت و استخوان دهان در اطراف دندان‌ها مي‌شود.»

۲۳. استفاده از داروها و مكمل‌هاي خاص

تاونسند مي‌گويد: خشكي شديد دهان و فساد دندان نامشخص، اغلب تحت اثرات جانبي صدها دارو و مكمل ناديده گرفته مي‌شوند. او مي‌گويد: «اغلب به خاطر محدود شدن توليد بزاق، دندان‌هاي بيماران به طور مداوم دچار سوراخ و حفره مي‌شود يا ناراحتي‌هاي دهان و دندانشان بدتر مي‌شود.» او مي‌گويد: «بزاق براي حفظ سلامت دندان مهم است چون دندان‌ها را شستشو مي‌دهد و pH دهان را مجددا متعادل مي‌سازد.»

پوسيدگي دندان ۲۴: ناديده گرفتن علائم

تاونسند توضيح مي‌دهد كه لثه‌هاي ورم كرده، خون در بزاق، بوي بد دهان، تغييرات در ميزان خوراك و وجود توده‌ها و غده‌ها در دهان فقط چند نمونه از علائمي هستند كه اغلب ناديده گرفته مي‌شوند كه همين امر مي‌تواند به مشكلات جدي‌تري منتهي شود. او مي‌گويد «در چنين مواردي هرگز در مراجعه به پزشك و جويا شدن نظر او ترديد نكنيد. با اين كار نه تنها دندان‌هاي‌تان را نجات مي‌دهيد بلكه جان خود را نيز نجات خواهيد داد!»

۲۵. ناهماهنگي بين مسواك زدن و نخ دندان كشيدن

اگر بين مسواك زدن يا نخ دندان كشيدن‌تان هماهنگي وجود نداشته باشد، يا فقط يك بار در روز مسواك كنيد، ممكن است دچار پوسيدگي دندان، بوي بد دهان و بيماري لثه بشويد. تاونسند مي‌گويد : «همچنين مي‌توان مكررا مسواك كرد، كاري كه ممكن است ميناي دندان‌تان را از بين ببرد. دو بار در روز كفايت مي‌كند، و اگر دوست داريد بعد از ناهار هم مسواك كنيد سه بار در روز كافي است.»

۲۶. اصلا به دندانپزشكي سر نزدن

تعجبي ندارد كه مطالعات دانشگاهي متعدد نشان مي‌دهند ۷۵ درصد از مردم آمريكا به نوعي از درمان دندانپزشكي مي‌ترسند؛ حدود ۱۵ درصد از چنان اضطراب مربوط به دندان شديدي رنج مي‌برند كه معاينات معمول سالانه‌ را ناديده مي‌گيرند. اما غفلت كردن از آن دو جلسه معاينه‌ در سال اصلا براي سلامت دهان و دندان‌تان خوب نيست. تاونسند مي‌گويد: «اين معاينات اولين خط دفاعي براي كنترل و نظارت بر پوسيدگي دندان، عفونت‌هاي دهاني، التهاب لثه، و سرطان‌ها هستند.»

تاخير در تشخيص و درمان مشكلات دهان و دندان احتمالا يكي از بزرگترين ريسك‌هاي زندگي‌تان مي‌تواند باشد.

نكته: اگر از ترس يا اضطراب دندانپزشكي رنج مي‌بريد، با دندانپزشكتان مشورت كنيد تا بلكه او بتواند به شما كمك كند و تجربه‌اي آرامش بخش براي‌تان خلق كند.

۲۷. گذاشتن چوب مسواك در جاهاي غير بهداشتي

تاونسند مي‌گويد: «باكتري‌ها در جاهاي خيس و بخصوص محيط‌هاي گرم رشد مي‌كنند. بلافاصله بعد از استفاده گذاشتن چوب مسواك‌تان در جا مسواكي محيطي براي رشد و پرورش باكتري‌ها فراهم مي‌آورد، چون موهاي مسواك هرگز در فواصل بين مسواك كردن‌ها خشك نمي‌شود. به علاوه، مسواك‌هاي خيس مستعد رشد كپك نيز هستند كه ممكن است شما را بيمار كند.»‌ پس به جاي آن، چوب مسواك‌تان را در يك فنجان و دور از توالت نگهداري كنيد و حتما حواستان باشد قسمت موئي مسواك‌هاي اعضاي خانواده با هم برخورد نداشته باشد، چون ممكن است اين تماس باعث گسترش باكتري‌ها شود.

۲۸. استفاده از خلال دندان

اين عادت – اگر گاهگاهي و به آرامي انجام شود – چندان هم بد نيست و مي‌توان به كمك آن ذرات بزرگ باقيمانده‌ي خوراكي‌ها را از لاي دندان‌ها بيرون كشيد. تاونسند مي‌گويد: «اما هرگز از خلال دندان به عنوان جايگزيني براي نخ دندان استفاده نكنيد. خلال دندان اگر با نيروي زياد استفاده شود، مي‌تواند به شدت به لثه‌هاي‌تان آسيب بزند و باعث خراشيده شدن پاي دندان‌ها شود.» به علاوه، اين خطر وجود خواهد داشت كه تكه‌اي از دندان‌تان بشكند يا تراشه‌اي از خلال دندان لاي دندان‌هاي‌تان گير كند.

۲۹. ترك نكردن سيگار

آثار آني سيگار كشيدن عبارتند از بوي بد دهان، تغيير رنگ دندان و شكل گيري پلاك‌ها و جرم روي دندان‌ها. براي ترك كردن به كمك نياز داريد؟ پس ۲۳ بهترين روش‌هاي ترك سيگار را مطالعه كنيد. تاونسند مي‌گويد: «سيگاري‌هاي قديمي ممكن است طيف وسيعي از اثرات هشدار دهنده را تجربه كنند من جمله از دست دادن تراكم استخواني فك ، التهاب غدد بزاقي، افزايش خطر ابتلا به لوكوپلاكي – يك ضايعهي سفيد رنگ است كه مخاط دهان را درگير مي‌كند – و خطر فزاينده‌ي ابتلا به بيماري‌هاي لثوي، خطر بالاي از دست دادن دندان‌ها و افزايش خطر ابتلا به سرطان دهان.» به علاوه، سيگار كشيدن بافت نرم استخوان را كه دندان‌ها را در فك نگه مي‌دارد خراب مي‌كند.

۳۰. جذب پايين كلسيم و ويتامين D

كلسيم و ويتامين D با هم در راستاي مستحكم كردن دندان‌ها و جلوگيري از كاهش تراكم استخواني كار مي‌كنند. تاونسند مي‌گويد: «كلسيم براي شكل گيري دندان‌ها و استخوان فك حياتي است و كمبود كلسيم مي‌تواند شما را در معرض خطر پوسيدگي دندان و بيماري لثه قرار بدهد. ويتامين D در كمك به جذب كلسيم در بدن كارساز است، خطر دچار شدن به پوسيدگي دندان را كاهش مي‌دهد و مي‌تواند نرخ تحليل رفتن استخوان‌ها را پايين بياورد.»

حتما سطح ويتامين D و كلسيم بدن‌تان را چك كنيد و اگر فهميديد كه يكي از آن‌ها يا هر دو با كمبود مواجه هستند مكمل مصرف كنيد يا با خوردن محصولات لبني، سبزيجات برگ‌دار، بروكلي، باميه و بادام كلسيم لازم و با خوردن ماهي‌هاي چربي مانند ماهي تن و سالمون، پنير، شير و تخم مرغ سطح ويتامين D بدن‌تان را افزايش دهيد.


برچسب: پوسيدگي دندان،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۰ تير ۱۳۹۷ساعت: ۰۷:۵۵:۵۷ توسط:reza موضوع:

كسب درآمد از فيسبوك: ۱۷ راه سريع براي پولدار شدن از طريق فيسبوك

 

 


به دنبال راه‌هايي براي كسب درآمد از فيسبوك هستيد؟ كاربر فعال شبكه‌هاي مجازي هستيد؟ مي‌خواهيد بدانيد چگونه مي‌توانيد با استفاده از فيسبوك به سرعت ثروتمند شويد؟ سايت كسب و كار بازده قصد دارد شما را با انواع مطالب مرتبط با كسب و كار آشنا كند. در اين نوشتار با ما همراه باشيد تا شما را با ۱۷ راه سريع براي كسب درآمد از فيسبوك آشنا كنيم.

كسب درآمد از فيسبوك

كسب درآمد از فيسبوك بسيار هيجان‌انگيز است. اين واقعيت كه فيسبوك بيش از يك ميليارد كاربر دارد مؤيد اثرگذاري اين ابزار است. ولي، بايد حساب فيسبوك‌تان را هدفمند مديريت كنيد تا به درآمد برسيد.

مطلب مرتبط: پول درآوردن از يوتيوب: ۱۹ گام براي مشهور شدن و كسب درآمد از يوتيوب

۱. بايد فالوورهاي زيادي جمع كنيد.
آن دسته از افرادي كه فالوورهاي زيادي در فيسبوك دارند مي‌توانند براي مقاصد مختلف از حساب كاربري‌شان استفاده كنند. اگر مي‌خواهيد از طريق فيسبوك درآمد كسب كنيد، بايد تعداد فالوورهاي‌تان را افزايش هيد و به‌عنوان يك كسب و كار به حساب كاربري‌تان بنگريد.

كسب درآمد از فيسبوك ۲: گروه‌هاي فيسبوكي مرتبط بسازيد.
در حوزه‌ي فعاليت‌تان به ايجاد گروه‌هاي مرتبط بپردازيد. اين تصميم، زيركانه‌ترين تصميمي است كه مي‌توانيد اتخاذ كنيد. اگر گروه فيسبوكي داشته باشيد كه به صنعت يا بازارتان مرتبط باشد، مي‌توانيد به موفقيت بسيار بيشتري دست پيدا كنيد و سريع‌تر به اهداف‌تان دست پيدا كنيد.

۳. با دوستان فيسبوكي‌تان در تماس باشيد.
حفظ ارتباطات قديمي در فيسبوك، كار شما را براي جذب ارتباطات جديد در آينده ساده‌تر مي‌كند. آن‌ها مي‌توانند با شبكه‌سازي شخصي‌شان، به شما كمك كنند، و براي اين كار انگيزه نيز خواهند داشت.

مطلب مرتبط: پولسازي آنلاين: ۲۱ راه آسان كه آنلاين پولدار شويد و به شهرت برسيد

۴. براي حيوان خانگي‌تان يك صفحه‌ي فيسبوك بسازيد.
آن دسته از صفحات فيسبوك كه به حيوانات خانگي تعلق دارند از محبوبيت بالايي برخوردار هستند و به سرعت به يك صفحه درآمدساز تبديل مي‌شوند. صفحات فيسبوك مربوط به حيوانات از صفحات فيسبوك آدم‌ها محبوب‌تر هستند. اگر مي‌خواهيد در فيسبوك به درآمد برسيد، لازم است يك صفحه‌ي مربوط به حيوانات بسازيد و فالوور جمع كنيد.

۵. حتما چندين فرسته‌ي فيسبوكي عمومي داشته باشيد.
نبايد از تبليغ كردن خودتان در فيسبوك خجالت بكشيد. بايد فعاليت‌هاي‌تان را به وضوح نشان دهيد تا مردم به راحتي به خواسته‌تان پي ببرند. ممكن است تمايل داشته باشند به شما كمك كنند، و به خدمات شما علاقمند شوند.

۶. يك پروفايل فيسبوك بسازيد كه تا حد امكان از لحاظ بصري مطلوب باشد.
لازم است پروفايل فيسبوك‌تان را تا حد امكان حرفه‌اي بسازيد. مردم وقت‌شان را براي صفحه‌اي كه ظاهري غير حرفه‌اي دارد صرف نميكنند.

مطلب مرتبط: كسب درآمد از اينترنت: ۵۰ ايده كسب درآمد از اينترنت با سرمايه كم

۷. سعي كنيد هر زمان براي‌تان مقدور است پست ارسال كنيد.
اگر مي‌خواهيد از طريق فيسبوك به درآمد برسيد، بايد در اين مسير ثابت قدم باشيد. نمي‌توانيد تنها در اوقات بيكاري‌ةان پست ارسال كنيد و انتظار داشته باشيد به درآمد برسيد. اين كار مستلزم صرف وقت و تلاش است.

كسب درآمد از فيسبوك ۸: محتواي ويديويي ارسال كنيد.
مردم از مشاهده و اشتراك‌گذاري محتواي ويديويي در فيسبوك و مشاهده‌ي ديدگاه‌هاي ثبت شده براي ويديوها لذت مي‌برند. بارگذاري يك ويديو، توجه بيشتري را به سمت شما و صفحه‌تان جلب مي‌كند.

۹. در فيسبوك با افراد هم عقيده با خودتان ارتباط برقرار كنيد.
در اختيار داشتن تعداد زياد فالوورها تنها زماني براي تلاش‌هاي كسب و كاري‌تان مفيد خواهد بود كه با شما هم عقيده باشند و از شما حمايت كنند. لازم است كه آن‌ها حقيقتا به فعاليت‌هاي شما علاقه‌مند باشند.

مطلب مرتبط: ۱۴ ايده پولسازي و كسب درآمد از يوتيوب

۱۰. تلاش كنيد صحبت‌هاي فيسبوكي‌تان ادامه پيدا كنند.
اگر چنين چيزي اتفاق افتاد و ارتباطي برقرار شد، شما مي‌توانيد از اين فرصت بي‌نظير براي شبكه‌سازي استفاده كنيدو اين فرصت‌ها را از دست ندهيد و تلاش كنيد نهايت استفاده را از آن‌ها ببريد.

۱۱. در فيسبوك، يك صفحه‌ي اجتماعي و يك صفحه‌ي كسب و كاري داشته باشيد، نه بيشتر!
اگر در فيسبوك دو صفحه داريد، مي‌بايست علايق كسب و كاري‌تان را از علايق اجتماعي‌تان جدا كنيد. مديريت صفحات متعدد فيسبوكي كار دشواري خواهد بود.

۱۲. لازم است در فرسته‌ّهاي ديگران نيز تعامل داشته باشيد.
بهتر است با توجه به محتواي ارسالي ديگران در كنار فرسته‌ّهاي خودتان، اجتماعي بودن‌تان را نشان دهيد. به اين ترتيب فرصت بهتري براي شبكه‌سازي خواهيد داشت.

۱۳. بايد صفحه‌ي فيسبوك تان را خاص نگه داريد.
افراد زيادي در فيسبوك حضور دارند، ولي در برخي مكان‌ها فيسبوك حضور پررنگي ندارد. اگر بتوانيد گروه هدف‌تان را به فيسبوك هدايت كنيد، مي‌توانيد با سرعت بيشتري كسب و كارتان را گسترش دهيد.

۱۴. از ديگران نيز براي مديريت صفحه‌ي فيسبوك‌تان كمك بگيريد.
وقتي در اين راه به موفقيت دست پيدا كرديد، مي‌توانيد مديريت صفحه‌تان را به فرد ديگري بسپاريد. ديگران مي‌توانند در مديريت صفحه، كه كار آساني نيست، به شما كمك كنند.

مطلب مرتبط: كسب درآمد از اينستاگرام: آموزش ۴ روش كسب درآمد از اينستاگرام

۱۵. ميان تعداد فرسته‌هاي كسب و كاري و فرسته‌هاي اجتماعي‌تان تعادل برقرار كنيد.
اگر در ۷۵ درصد از مواقع فرسته‌هاي مربوط به كسب و كار ارسال مي‌كنيد، و مابقي مواقع فرسته‌هاي اجتماعي ارسال مي‌كنيد، احتمال موفقيت و رشد صفحه‌ي فيسبوك‌تان بيشتر خواهد شد.

۱۶. به كالاها و خدمات با كيفيت براي ترويج نياز داريد.
اگر مي‌خواهيد محصولات يا خدمات خودتان را ترويج دهيد و به درآمد برسيد، مي‌توانيد به عضويت شبكه‌هاي وابسته دربياييد، شما در اين شبكه‌ها مي‌توانيد براي ترويج محصولات‌تان پول دريافت كنيد. اين بهترين راه براي شروع درآمدسازي از فيسبوك است.

۱۷. در صفحه‌تان تبليغات انجام دهيد.
اگر فالوورهاي زيادي در صفحه‌ي فيسبوك‌تان داشته باشيد مي‌توانيد از شركت‌هاي بزرگ بابت تبليغ محصول‌شان هزينه دريافت كنيد.

نتيجه‌گيري:
مردم از شبكه‌هاي اجتماعي براي برقراري ارتباطات اجتماعي استفاده مي‌كنند. اين مورد به اين معني است كه شما نمي‌توانيد به فيسبوك به‌عنوان يك كسب و كار جدي بنگريد. بااين‌حال، همزمان با كسب درآمد از فيسبوك، در اين شبكه‌ي اجتماعي بسيار اجتماعي ظاهر شويد. تنها كاري كه بايد انجام دهيد اين است كه تعادل خوب و صحيحي بين آن‌ها برقرار كنيد.

ترجمه: تحريريه سايت كسب و كار بازده – فاطمه بختياري دزفولي
منبع: fodaysolutions


برچسب: كسب درآمد از فيسبوك،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۰ تير ۱۳۹۷ساعت: ۰۷:۵۱:۵۴ توسط:reza موضوع:

تاثير شبكه هاي اجتماعي در بازاريابي الكترونيكي

امروزه شبكه هاي اجتماعي به يكي از محبوب ترين مكان ها در فضاي اينترنت تبديل شده اند. بازاريابي شبكه هاي اجتماعي ( سوشال ماركتينگ يا سوشيال ماركتينگ ) يكي از راهكارهايي است كه شما هم مي توانيد در ميان مردم رفته و كالا و خدمات خود را به افراد معرفي كنيد. 
چنانچه شما قبل از اين، طراحي سايت سازمان يا كسب و كارتان را براي ارتباط با مخاطبان و كاربران خود انجام داده باشيد بايد بدانيد كه ابزارهاي ديجيتال ديگري از قبيل شبكه هاي اجتماعي هم، امروزه جايگاه مناسبي در بين عموم مردم بدست آورده اند و با توجه به دسترسي آسان، روز به روز استقبال از اين پديده رو به افزايش مي باشد. با رشد شبكه هاي اجتماعي، فعاليت هاي ارتباطي و تجارت الكترونيك وارد مرحله جديدي شده، ارتباط بين بازديدكنندگان و ارائه دهندگان خدمات و همچنين خريداران و فروشندگان افزايش يافته و ارتباط بين سازمان ها و شركتها نيز بهبود يافته است و از اين طريق، كمپين هاي بازاريابي نويني همچون بازاريابي شبكه هاي اجتماعي ( Social Network Marketing )  بوجود آمده است. 
فيسبوك، يوتيوب، توييتر، لينكداين و اينستاگرام، پنج شبكه ي اجتماعي برتر دنيا هستند كه لازم است براي رونق كسب و كار و يا ارتباط بهتر با مخاطبان سازمان يا شركت خود، حداقل در يكي از اين شبكه هاي اجتماعي به كار معرفي، بازاريابي، تبليغ و ارائه خدمات بپردازيد.
شركت فراسان، در كنار خدمات خود مبني بر طراحي وبسايت و پياده سازي پرتال هاي اينترنتي، به  ارائه خدمات در خصوص شبكه هاي اجتماعي، در بهترين سطح و به صورت يكپارچه و هماهنگ با كليه شبكه هاي اينترنتي و موبايلي مشتريان خود مي پردازد. 
توصيه ما بر استفاده همه جانبه از كليه ابزارهاي ديجيتال و رسانه هاي اينترنتي از اين روست كه حضور فعال شما در رسانه وبسايت و شبكه هاي اجتماعي و اينترنتي باعث افزايش رتبه سايت شما در گوگل نيز خواهد شد و اين يكي از راهكارهايي است كه اين شركت به مشتريان خود براي بهينه سازي وبسايت در گوگل (سئوسايت) پيشنهاد مي دهد. به هر ميزاني كه شما از شبكه هاي معتبر و بيشتر استفاده نماييد به همان ميزان سئو وبسايت شما، ارتقا خواهد يافت و اين شركت آمادگي خود را جهت ارائه راهكارهاي حرفه اي و هدفمند خود در جهت طراحي وبسايت، طراحي و پياده سازي پرتال، ارائه خدمات بازاريابي و اطلاع رساني شبكه هاي اجتماعي، اينترنتي و موبايلي و نيز ارائه خدمات سئووبسايت (بهينه سازي وب سايت در موتورهاي جستجو)، به كليه سازمان ها، نهادها و شركت ها اعلام مي دارد.

بازاريابي شبكه هاي اجتماعي

مزاياي شبكه هاي اجتماعي

 • برند سازي در شبكه هاي اجتماعي: برند سازي در شبكه هاي اجتماعي به بيان رسا، شاخه اي از بازاريابي اينترنتي(ديجيتال ماركتينگ) است كه در آن افراد، بازاريابان و كسب و كارها، با استفاده از شبكه هاي اجتماعي متعدد سعي دارند به شهرت آفريني، افزايش و همه گير كردن نام تجاري و پيام تجاري شان به هدف افزايش سود و در آمد زايي، دست يابند.
 • افزايش شهرت در شبكه هاي اجتماعي: هميشه بايد به ياد داشته باشيد كه تا جايي حضور نداشته باشيد، كسي شما را نخواهد شناخت و تا سخن نگوييد كسي شما را نخواهد فهميد. بنابراين براي اينكه در جمعيت چند صد ميليوني مخاطبين مجازي، بتوانيد شهرتي پيدا كنيد بايد، بتوانيد در ميان آن ها حضور موثر داشته باشيد.
 • شبكه هاي اجتماعي و وفاداري به برند: زماني كه شما در شبكه هاي اجتماعي شروع به فعاليت مي كنيد و با مخاطبين وارد ارتباط سازنده مي شويد، آن ها به شما بيشتر اعتماد مي كنند. براي اينكه مخاطبين را به خود وفادار كنيد و نسبت به برندتان آنان را متعصب كنيد، بايد در آن ها اعتماد آفريني كنيد.
 • شبكه هاي اجتماعي و سود آفريني: اگر تا كنون توانسته ايد در شبكه هاي اجتماعي، موثر واقع شويد، مطمئن باشيد يك كامنت يا حتي لايك شما هم بي تاثير نخواهد بود. زماني كه كارتان را به خوبي انجام دهيد و چنان كه بايد مشتري را از كانال هاي متفاوت بشناسيد و نيازهايش را بررسي كنيد و به توليد محصول و خدمات متناسب با نيازهايش بپردازيد، و بعد از اين، محصول را به وي بنمايانيد، قطعا مي توانيد از وي خريداري براي خود درست كنيد كه البته در چنين موقعيتي، كاربر بسيار خرسند خواهد بود كه كسي، به نيازهايش توجه كرده و از اين رو مي توان با مديريت موثر ارتباط با وي، او را براي هميشه ، ارادتمند برند خود كنيد.
 • شبكه هاي اجتماعي و كاهش هزينه ها: اگر بخواهيد يك روز صرف كنيد تا پيام تجاري تان را به صورت رو در رو به كاربران دنياي واقعي بگوييد، قطعا روز دومي برايتان وجود نخواهد داشت چرا كه يا خسته مي شويد، يا نا اميد! و يا اينكه از پس هزينه هاي استخدام بازارياب بر نخواهيد آمد! اما در شبكه هاي اجتماعي اگر هفته اي 10 ساعت وقت بگذاريد به بهترين شكل مي توانيد پيام هاي خود را به گوش مخاطبين اصلي تان برسانيد. از اين رو متوجه مي شويد كه بدون هيچ هزينه ي اضافي نظير، استخدام بازارياب، هزينه چاپ و حتي زمان به بهترين نتايج دست خواهيد يافت
 • شبكه هاي اجتماعي و افزايش ترافيك سايت: در شبكه‌هاي اجتماعي ظرفيت‌هاي بالقوه‌ي فراواني جهت هدايت ترافيك به وبسايت شما وجود دارد، پس بهتر است از اين منابع و ظرفيت‌ها به بهترين نحو بهره بگيريد. در اين شبكه‌ها هر روزه ميليون‌ها نفر، ميليون‌ها مطلب را با يكديگر به اشتراك مي‌گذارند. با استفاده‌ي صحيح از اين شبكه‌ها و رعايت نكات اصولي، قادر خواهيد بود تا به اين چرخه‌ي عظيم نمايش و به اشتراك گذاري محتوا وارد شده و از مزيت‌هاي آن در جهت بهينه سازي سايت خود در موتورهاي جست‌وجو نيز استفاده نماييد.

شبكه هاي اجتماعي


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۰ تير ۱۳۹۷ساعت: ۰۷:۴۸:۱۹ توسط:reza موضوع:

اولويت برندينگ بر تبليغات در سازمانهاي موفق

 از مفاهيم مهم در عرصه فروش و بازاريابي، برندينگ يا برندسازي است كه در سالهاي گذشته از سوي سازمانها و نهادها و حتي اشخاص مورد توجه خاصي قرار گرفته است. در آميخته بازاريابي، همواره تبليغات و روابط عمومي به عنوان يكي از موضوعات مهم و اثرگذار مطرح مي باشد و در طول يك قرن گذشته، تبليغات، نقش مهمي در ترويج، تعريف، بازارسازي و بازاريابي كالا و خدمات و مكان و اشخاص داشته است؛ اما امروز آن چه اهميت بيشتري يافته، موضوع برندينگ است؛ امروز، برندها حتي بدون تبليغات گزاف و هزينه زا، مي توانند ذهن و قلب مردم و مخاطبين را تسخير كرده و بازار را از آن خود كنند و از ديگر سو، بسياري از توليدكنندگان و عرضه كنندگان خدمات، با وجود صرف هزينه هاي بسيار براي تبليغات، نمي توانند، سهم آنچناني در بازار داشته باشند! واقعيت آنجاست كه اگر ما به صد برند برتر دنيا در سال ۲۰۱۴ يا صد برند برتر ايران در سال ۱۳۹۳ نگاهي بيندازيم متوجه مي شويم كه بسياري از اين برندها، بيش از آن كه بر نكاتي چون تبليغات محيطي، بازاريابي سنتي و فروش شخصي تاكيد داشته باشند، بر برندسازي اصولي توجه داشته اند كه خود تركيبي حرفه اي از تبليغات، روابط عمومي، برنامه هاي پيشبرد فروش، بسته بندي، خدمات پس از فروش، اسپانسرينگ و… است و نگاه آنها نه معطوف به كمپين هاي تبليغاتي سنتي كه به كمپين هاي برندسازي بوده است. اينجاست كه اولويت برندينگ بر تبليغات در سالهاي آتي بيش از پيش خود را نشان مي دهد و سازمان هاي موفق را به اين سمت سوق مي دهد كه اولويت با برندسازي است!

شايد اين سوال پيش آيد كه اصلا اين موضوع چقدر قابل بررسي است؟ و اين موضوعي مشخص است كه يكي از اصول و زيرشاخه هاي برندينگ، تبليغات مي باشد و نياز به واكاوي بيشتر ندارد! اما نكته اينجاست كه فارغ از مطالب آكادميك و تئوري ها، آن چه در برنامه هاي فروش و بازاريابي و تبليغات و روابط عمومي سازمانها خصوصا در كشور ما انجام مي شود، عدم توجه به برندينگ بوده است و بسياري از فعاليتها و برنامه ها و كمپين هاي تبليغاتي معطوف به فروش بوده اند. بازاريابي ما، فروش شخصي ما، برنامه هاي پيشبرد فروش، اقدامات روابط عمومي و ارتباط با مشتري، تبليغات محيطي و مكتوب، بهره گيري از اينترنت و شبكه هاي اجتماعي و پيامك و… همگي به شكل جزيره هاي جدا از هم و بعضا تنها معطوف به فروش و بازارسازي فعاليت كرده اند و نتيجه گرفته اند كه انجام اين اقدامات، خودبخود برند دلخواه ما را ايجاد خواهد كرد! فارغ از آن كه برنامه برندسازي و پلن برندينگ بايد به صورت جداگانه مورد تحليل قرار گيرد و تمامي برنامه هاي ذكر شده فوق الذكر بايد در چارچوب برندسازي و بر آن مبنا عملياتي شود.

 

اما برند و برندينگ به چه معناست؟

برند از كلمه Brandr كه ريشه اي سوئيسي دارد نشات مي گيرد و به معناي نشانه گذاري براي شناخت مي باشد. برند حس تعلق و تداعي ذهني مخاطب درباره يك كالا، خدمت، شخص يا مكان است كه نوعي تمايز و تفاوت نسبت به چيزهاي مشابه در ذهن مخاطب ايجاد مي كند. برندسازي نيز فرآيندي منظم است كه براي ايجاد اين تمايز، آگاهي و افزايش وفاداري مشتري استفاده مي شود. برندسازي پروسه اي است كه بايد به تدريج ساخته و بافته شود و در ذهن و قلب مخاطب جاي گيرد و مي تواند شامل نام، آرم، لوگو، رنگ، طرح، صدا و هر خصوصيتي باشد كه يك كالا يا خدمت را از ديگر كالاها و خدمات مشابه، متمايز و متفاوت مي كند. نكته اينجاست كه برند توسط مشتري و با دريافت اوست كه ساخته مي شود و نه در خود سازمان!

سازمان، مديران سازمان و يا اشخاص سرشناس، گرچه نهايتا خودشان نيستند كه برند را تعريف كرده اند و شكل مي دهند، اما به هر حيث مي توانند در ايجاد اين ذهنيت در مشتري و نوع و ويژگي هاي آن نقش داشته باشند و اهداف مختلفي از برندسازي دنبال كنند از جمله:

– ايجاد تمايز

– ايجاد ذهنيت مناسب در مشتري

– ايجاد چشم انداز در مخاطب

– افزايش شهرت و اعتبار

– ايجاد حس عاطفي و اتصال عاطفي در مخاطب

– ايجاد حس وفاداري در مخاطب

– كاهش هزينه هاي تبليغات بي ثمر

– ايجاد نوعي بازاريابي ويروسي و دهان به دهان

– توانايي راهبري و هدايت بازار و قيمت گذاري و سياستگذاري كلان

– ايجاد پرستيژ و اعتماد به نفس در مخاطبين و مشتريان و…

نكته مهم در برندينگ شناخت اين موضوع است كه برخلاف عقيده برخي، برند خيلي بالاتر از آرم و لوگو و نماد و برنامه هاي تبليغاتي است كه به شهرت يك محصول يا سازمان منجر مي شود، شايد بعضا شهرت را با برندينگ خلط مي كنند و اگر محصول يا سازماني با تبليغات در سطح جامعه مشهور شود، آن را برند بدانند، اما بايد بدانيم برند بسيار فراتر از شناخت و در همه جا بودن و شهرت است و در طول زمان و در قلب و ذهن مخاطب شكل مي گيرد و همراه با تعصب و وفاداري شديد و اعتماد و رابطه متقابل است كه ايجاد مي شود.

ما بايد بدانيم كه تبليغات، نوعي ابزار است، اما برندينگ خودش هدف است؛ تبليغات مي تواند حجم و تعداد فروش يا ميزان شهرت را بالا ببرد اما برندينگ رسوخ در قلب و ذهن مشتري است! همه اين موضوعات دليل بر بطلان يا بي اهميت بودن تبليغات نيست، بلكه نكته اينجاست كه تبليغاتي اثر گذار است كه از كمپين برندينگ و برنامه برندسازي خط و ايده بگيرد و در آن چارچوب باشد وگرنه امروزه تبليغاتي كه در راستاي برندينگ نباشد، بي گمان تلف كردن سرمايه است! امروز بايد شعار ((تبليغات هزينه نيست سرمايه گذاري است)) را كنار بگذاريم و بگوييم: تبليغات در راستاي برندينگ سرمايه گذاري است!

ادعاي ما اين است كه تبليغات بدون توجه به كمپين هاي برندينگ اتلاف سرمايه است چرا كه مي دانيم امروزه تبليغات با مشكلات و آسيب هايي مواجه است:

-تبليغات تنها با پول و سرمايه امكان پذير است، پس هر مقدار هم كه تبليغ كنيم، ممكن است رقيب ما بيشتر و بهتر بتواند تبليغ كند! رقيبي كه در كيفيت و خدمات مي تواند سطح پايين تري از ما هم داشته باشد!

-تبليغات، امروزه با بهره گيري از تكنولوژي هاي جديد بسيار اغوا كننده و گمراه كننده است، پس هرچقدر هم كه ايده پردازانه و قوي عمل كنيم، ممكن است رقيب ما با تبليغات اغواكننده و قوي تر، گوي سبقت را از ما بربايد.

-بهره گيري از تبليغات محيطي و مكتوب و رسانه اي، امروز گرچه هنوز هم اثرگذار است اما دنياي مجازي و ديجيتال هر روز شيوه هاي جديدي براي تبليغات فراهم مي آورند كه ممكن است سازمانهاي موفق در آن عرصه نتوانند همگام با تكنولوژي روز جلو بروند!

-نكته ديگر اينجاست كه تبليغات دروغين و گزاف گويي در طول سالهاي گذشته آنچنان بوده است كه بسياري از عامه مردم نمي خواهند و نمي توانند تنها به تبليغ اكتفا كنند ولذا تبليغ به تنهايي نمي تواند اثرگذاري در فروش و بازاريابي داشته باشد.

اما مديريت برند با ايجاد و حفظ نام تجاري، هم مديريت ويژگي هاي محسوس از جمله خود محصول يا خدمت، قيمت، بسته بندي، توزيع و… را برعهده دارد و هم مديريت ويژگي هاي نامحسوس برند از جمله تجربه مشترك، ارتباط عاطفي با محصول، ايجاد تعصب و وفاداري.

در اين وضعيت برندينگ با بهره گيري از شيوه هاي سنتي آميخته بازاريابي و با بهره گيري از تبليغات و روابط عمومي، نامگذاري مناسب، آرم و لوگوي استاندارد، رنگ سازماني حساب شده، برنامه هاي موثر براي ايجاد ارتباط پايدار با مخاطب، بي همتايي، جذابيت، ايجاد حس مثبت، ايجاد مزيت در كنار كيفيت، ايجاد صداقت در كنار كيفيت را نيز دنبال مي كند و موجب ميگردد مخاطب ضمن وفاداري به برند با آن پز دهد و احساس پرستيژ اجتماعي كند. اينجاست كه برندينگ حتي مي تواند فراتر از تبليغات به فروش و بازاريابي و كسب سهم بيشتر از بازار به يك سازمان ياري رساندو

با اين اوصاف است كه به اين نتيجه مي رسيم اگر هم از تبليغ و اطلاع رساني بهره گيري مي كنيم بايد براي ايجاد نوعي رابطه احساسي و عاطفي، شناخت بيشتر مخاطب، ارتباط برقراركردن با او و ايجاد هويت و شخصيت برند باشد تا بتوانيم نوعي تعصب و احساس ما ايجاد كنيم. سازمانهاي امروزي اگر هم به تبليغات مي پردازند به عنوان ابزاري در راستاي برندسازي حرفه اي از آن بهره مي گيرند و حتي برندهايي هستند كه بدون صرف هزينه براي تبليغات سنتي، مي توانند سهم فراواني از بازار داشته باشند. اينجاست كه مثلا شركت اپل حتي بدون تبليغات ميلياردي مي تواند افراد بسياري را در صف نگه دارد تا اولين گوشي هاي اپل را در سراسر دنيا خريداري كنند! يا همين برند اپل بدون اين كه حتي ريال يا دلاري در كشوري مثل ايران تبليغ كند، همگام با برندهاي ديگر موبايل و يا حتي فراتر از آن، طرفدار و مشتري متعصب در ايران داشته باشد!

سالهاي آينده و سازمانهاي موفق آينده بي شك بيش از اين به ما خواهند آموخت كه رجحان و برتري برندينگ نه تنها بر تبليغات كه بر بسياري ديگر از برنامه هاي بازاريابي و فروش غيرقابل كتمان است.
 


برچسب: برندينگ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۰ تير ۱۳۹۷ساعت: ۰۷:۴۵:۴۶ توسط:reza موضوع:

نقش رسانه و شبكه هاي اجتماعي در بازاريابي

تجارت الكترونيك از زمان ظهور تاكنون پيوسته با پيشرفت فناوريهاي نوين سخت افزاري و نرم افزاري دچار تحولات بسياري شده است و نسخه هاي جديدتري از آن مانند: تجارت همراه، تجارت شبكهاي به وجود آمده اند. مهمترين اتفاقي كه بعد از توسعه شبكه هاي اجتماعي در جهان به وجود آمده، موضوعي تحت عنوان تجارت در شبكه هاي اجتماعي است كه به اختصار تجارت اجتماعي گفته ميشود. تجارت اجتماعي هم از ديد كسب وكار هم از ديد مشتريان مزاياي بسياري دارد. تجارت اجتماعي داراي ساختاري بر اساس شبكه هاي اجتماعي است كه هر مركز كسب وكار و يا هر مشتري يك گره از شبكه مي باشد. خصيصه هاي ساختاري و رابطه اي شبكه بر تعاملات مابين مشتريان تأثير ميگذارد، سطح مشاركت رو افزايش ميدهد و در نهايت منجر به تقويت علاقه ي مصرف كالا مي شود. در بازار امروز، رسانه هاي اجتماعي حركت سريع تري را براي خدمت به كمپاني ها آغاز كرده اند . دراين مقاله در تلاشيم به اين هدف اصلي رهنمون شويم كه چطور و چرا سازمان ها براي رونق كسب و كارشان بر رسانه هاي مختلف اجتماعي توجه ويژه اي دارند و اصولاً بازاريابي از طريق رسانه هاي اجتماعي در رونق كسب و كار چگونه تاثيري بر جا مي گذارد . در پايان به اين نتيجه رهنمون مي شويم كه رسانه هاي اجتماعي ابزاري قدرتمند هستند تا سازمان ها را به مخاطبان هدف برسانند. در واقع اين گونه رسانه ها به عنوان ابزاري براي جستجوي بازار بوده و شركتها را قادر مي سازند كه مشتري هاي مورد نظرشان را از طريق كاربران خود، مطابق با درخواست كالاهاي جديد از طريق سيستم آمارگيري كه در فروم هاي اقتصادي جهان اثبات شده است، انتخاب كنند.
 

مقدمه
سازمانها چه كوچك و چه بزرگ در رسانه هاي اجتماعي وارد شده اند و سعي دارند آرام آرام فوايد آن را كشف كنند. آنها از توييتر اسفاده كرده اند، در فيس بوك صفحه هاي طرفداران خود را ايجاد كرده اند و در يوتيوب فيلم ويدئويي گذاشته اند و شايد در اواخر قرن بيستم وب سايت ساخته اند. سازمانها امروزه احساس مي كنند كه رسانه هاي اجتماعي وسيله اي براي تجارت هستند و خواهند بود و آنها بايد بر اين موج سوار شوند . رسانه هاي اجتماعي از طريق تبليغات و بازاريابي، توانايي جذب مخاطبان خود را بسيار بالا برده و افزايش همكاري با سايت هاي ديگر نيز به رشد تعداد كاربران آن كمك مي كند.
به اين ترتيب، صرف هزينه براي بازاريابي پاداشي به جز توسعه مستمر در حوزه تبليغات تجاري اينترنتي در پي نخواهد داشت. مديريت صحيح كسب و كار باعث رونق و عدم توجه به آن باعث خسران كار مي شود. در حال حاضر، رسانه هاي اجتماعي بخشي جدايي ناپذير از جامعه مدرن مي باشند، و رسانه هاي اجتماعي به يك صنعت بزرگ تبديل شده اند. شركت هاي بزرگي مانند دل، مايكروسافت و اچ پي به طور موثر در خصوص كسب و كار از بازاريابي رسانه هاي اجتماعي استفاده مي كنند و بودجه اي را نيز به اين موضوع اختصاص مي دهند و تعداد زيادي از كاركنان را در اين خصوص تعليم مي دهند .
در واقع بازاريابي رسانه هاي اجتماعي ، يك استراتژي بازاريابي اينترنتي مي باشد كه باعث كسب و كار در سازمان و رسيدن به جامعه هدف مي گردد، بازاريابي رسانه هاي اجتماعي شامل: تلاشي براي استفاده از رسانه هاي اجتماعي براي متقاعد كردن مصرف كنندگان يك شركت، براي استفاده از محصولات و يا خدمات ارزشمند مي باشد. هدف اصلي بازاريابي رسانه هاي اجتماعي ايجاد يك كسب و كار بر پايه مشتري مداري و اعتبار يك شركت به منظور توسعه و مديريت كاري مي باشد . هيچ كس نمي تواند ادعا كند كه در عرصه بازاريابي رسانه هاي اجتماعي فقط مزايا و منافع نهفته است. بلكه در بازاريابي رسانه هاي اجتماعي همانند تمامي ابعاد زندگي، معايب و محاسن توامان و در كنار يگديگر وجود دارد.


تعريف شبكه اجتماعي
در تئوري شبكه اجتماعي سنتي، يك شبكه اجتماعي به اين صورت تعريف مي شود كه يك مجموعه اي از نهادهاي اجتماعي كه شامل مردم و سازمان ها كه به وسيله مجموعه اي از روابط معني دار اجتماعي به هم متصل اند وبا هم در به اشتراك گذاشتن ارزش ها تعامل دارند . شبكه هاي اجتماعي مجازي گونه اي از رسانه هاي اجتماعي هستند كه بيشترين شباهت را به جامعه انساني داشته و به فرد امكان برقراري ارتباط با شمار فراواني از افراد ديگر است . شبكه هاي اجتماعي مجازي، نسل جديدي از وب سايت هاي اينترنتي هستند.
 

پيشينه شبكه هاي اجتماعي
شبكه هاي اجتماعي، پيشينه اي به قدمت حيات بشر داشته و پيوندي آشكار با همزيستي اجتماعي انسانها در كنار يكديگر دارند. آنچه قابليت شبكه هاي اجتماعي عصر كنوني را از گذشته متمايز ميسازد، بستر شكل گيري شبكه هاي اجتماعي و مكانيزم هاي ارتباطات دروني آنها است. اين قابليت ها، توانايي تغيير در معادلات سنتي قدرت را نصيب اين شبكه ها نموده است. ويژگي هاي عمده شبكه هاي اجتماعي فضاي سايبر را در انعطاف پذيري )بازسازي و واكنش پذيري در برابر تغييرات محيطي(، مقياس پذيري )كوچك و بزرگ شدن( و توانايي تداوم حيات، بدون وابستگي به مركزيتي واحد ذكر مي كند. قابليت مهم اين شبكه ها، امكان ورود كنشگران جديد و وجود فضاي تعامل گسترده با ديگران، توليد آزادانه محتوا، اشتراك گذاري دانش و اطلاعات، و استقلال آنها از مراكز قدرت رسمي است. در شبكه هاي اجتماعي فضاي سايبر، قدرت كنترل رسمي جريان اطلاعات، به نفع بازيگران جديد، محدود شده و شبكه روابط بين كنشگران، سرمايه اجتماعي عظيمي را خلق كرده است. از يك سو، با گستردگي واسطه هاي انتشار اطلاعات، تمركز قدرت در كنترل اطلاعات از ميان رفته است؛ و از سوي ديگر، كانون هاي قدرتي كه در شبكه هاي اجتماعي، پيرامون ارزشها، ايده ها، و علايق مشترك شكل گرفته اند، در عرصه هاي اجتماعي، فرهنگي، سياسي و اقتصادي در نقش بازيگران قدرتمند، اظهار وجود كرده اند. اكنون، رواج تجارت الكترونيكي و كسب و كارهاي آنلاين، جنبه اقتصادي شبكه هاي اجتماعي را از اهميتي چشمگير برخوردار كرده است. شركت ها، سازمان ها و صاحبان كسب و كارهاي كوچك، مي توانند از طريق شبكه هاي اجتماعي تراكنش و داد و ستد مالي وسيعي داشته باشند. افزون بر ارتباطات صنفي كه در بستر شبكه هاي اجتماعي تخصصي شكل مي گيرد و متضمن منافع اقتصادي عظيمي براي طرفين است، از ديدگاه تجاري، هر كاربر شبكه هاي اجتماعي مي تواند يك مشتري بالقوه تلقي شود. داده هاي مربوط به رفتار كاربران در شبكه و تعاملات و علايق آنان مي تواند منبع اطلاعاتي مهمي براي شركت ها، سازمان ها و دولت ها باشد. از اين رو،كشف علايق انبوه كنش گران شبكه و قرار دادن محصولات و خدمات مورد نظر در معرض ديد آنان، براي توليدكنندگان محصولات و خدمات اهميت ويژه اي دارد. مديران شبكه هاي اجتماعي، نيز با دريافت هزينه و در اختيار قرار دادن اطلاعات مرتبط با خدمات و توليدات شركتها، از مدل هاي گوناگوني براي انتشار حجم عظيمي از تبليغات در بين كاربران بهر ه مي برند. اين اطلاعات مي تواند از دو منبع پروفايل و محتواي تعاملات كاربران استخراج شود. شايد اشاره دقيق به حجم گردش مالي حاصل از تجارت الكترونيكي از طريق شبكه هاي اجتماعي سايبر دشوار باشد، اما نگاهي به آمار ميلياردي كاربران شبكه هاي اجتماعي، مي تواند پتانسيل اقتصادي موجود در آن ها نشان دهد.
رسانه هاي اجتماعي براي مقاصد تجاري
از هنگامي كه واحد هاي تجاري شروع به استفاده از رسانه اي اجتماعي كردند زمان زياد گذشته است. بدون شك شبكه هاي اجتماعي و كانال هاي مشابه در جهت پيشبرد عرضه طيف گوناگوني از ابزارها، كاربردها و توسعه دهنده ها را در اختيار آنان گذاشته اند. از آنجا كه رسانه هاي اجتماعي مي توانند توسط ميليون ها كاربر و متقاضيان ارزشمند به طورهمزمان مورد استفاده قرار گيرد، كنترل كردن مخاطبين هدف را براي تجار بسيار ساده كرده است و صاحبان بازار تقريباً به همه اهداف همچون مديريت برند و ساخت تصوير از آن، كاملاً دست يافته اند.
 

رسانه هاي اجتماعي، ابزاري براي بازاريابي
آنچه كه رسانه هاي اجتماعي براي تجار و بازاريابان انجام مي دهند فراهم سازي بهترين و موثرترين بستر جهت بيان اهدافشان است. آنها مي توانند به راحتي با كاربران و مشتريان ارتباط برقرار كنند. در دسترس بودن ابزارهاي كم هزينه اختيار بيشتر در بازاريابي برنامه هايشان را فراهم مي سازد تا بتوانند فناوري مناسب را با اخلاق اجتماعي تركيب كنند.تمامي اين كاربردها بر اساس ساختار اينترنتي با تلفن همراه است كه بهترين عرضه را در اختيار عموم مردم قرار مي دهد.در واقع مي توان گفت كه بازاريابي رسانه هاي اجتماعي تلاشي است براي جلب انبوه مخاطبان براي كسب سود بيشتر كه در مقياس هاي كوچك عايد مي شود.
كسب و كارها استفاده از شبكه هاي اجتماعي را به عنوان راهي براي كمك به ارتباط كاركنان و مشتريان و به منظور كسب
اطلاعات در خصوص علايق و ويژگي هاي آنها و همچنين ارائه خدمات به مشتريان در يك محيط جذاب فناوري آغاز نموده اند . علاوه بر اين شبكه هاي اجتماعي آنلاين محبوب و پرطرفدار،  تبليغات آنلاين از خرده فروشي ها و شركت هاي ديگر را جذب مي كنند. قرار دادن تبليغات آنلاين در وب سايت هاي شبكه هاي اجتماعي از مزيت حجم بازديد بالاي مشتريان بالقوه بهره مند خواهند شد . بازاريابي با استفاده از شبكه اجتماعي يكي از روش هاي بازار يابي اينترنتي مي باشد.
در اين روش از بازاريابي شركت ها و فروشنده ها بايد در شبكه هاي اجتماعي عضو شده و با انتشار محتوا ، تصاوير، ويديو و كمك گرفتن از ساير امكاناتي كه در اين شبكه ها وجود دارد نظر ديگر اعضاي حاضر در اين شبكه ها رو به خود جلب نموده و آنها را براي بازديد از وب سايت خود و خريد كالا و خدمات ترغيب نمايند
 

مزاياي بازاريابي با شبكه هاي اجتماعي

 • تقريبا مي توان همه اقشار جامعه را در اين شبكه ها پيدا كرد .
 • محبوبيت شما در اين شبكه ها بر رنكينگ وب سايت شما در موتورهاي جستجو تاثير گذار است .
 • مي توانيد به پرسشهاي كاربران پاسخ دهيد و با آنها ارتباط نزديك برقرار كنيد .
 • با انتشار يك تصوير، ويديو يا مطلب جذاب مي تواند هزاران هوادار براي خود دست و پا كنيد .
 • فعاليت در اين شبكه ها باعث مي شود افراد زيادي لينك محصولات شما را در پروفايل خود ببينند .


مقايسه تجارت در شبكه هاي اجتماعي(خرده فروشي هاي آنلاين) با تجارت الكترونيك
كارشناسان و فعالان حوزه تجارت الكترونيك معتقدند كه ميزان بحث و گفتوگو درباره اين آگهي هاي تبليغاتي، متوسط قيمت فروش آنها و تعداد دفعات به اشتراك گذاري آنها عوامل موثري در افزايش ميزان ارجاعات از شبكه هاي اجتماعي به وبسايت هاي تجارت الكترونيك و خرده فروشي هاي آنلاين بوده اند. اين گزارش نشان ميدهد كه 500 خرده فروشي آنلاين برتر جهان در سال 2013 درآمدي برابر 2.69 ميليارد دلار از طريق ارجاعات از شبكه هاي اجتماعي به دست آورده اند كه اين ميزان در مقايسه با سال 2012 رشدي بيش از 60 درصد را تجربه كرده است.اين در حالي است كه بازار جهاني تجارت الكترونيك در همين دوره زماني تنها رشد17 درصدي را براي خودش به ثبت رسانده است .تجارت الكترونيك از طريق شبكه هاي اجتماعي از نظر درآمد هم آمار بسيار بالاتري در مقايسه با كل بازار جهاني تجارت الكترونيك دارد. حالا اين روند رشد گويا همچنان ادامه دارد و كارشناسان پيش بيني كرده اند كه ميزان خريدهاي الكترونيكي از طريق شبكه هاي اجتماعي در سال هاي آينده هم افزايش پيدا مي كند تا جايي كه انتظار ميرود شبكه هاي اجتماعي مانند Facebook و Twitter  دكمه اي به نام خريد را هم در ساختار خود بگنجانند تا به اين ترتيب كاربران اين شبكه ها بتوانند به طور مستقيم از اين طريق وارد وبسايت تجارت الكترونيك مربوطه شده و خريدشان را انجام بدهند.

چشم انداز رسانه هاي اجتماعي
در روزگار گسترش فناوري هر كسي مي تواند با تعداد بيشتري از شركتها ارتباط داشته باشد آن هم با استفاده از كانال هاي اجتماعي صرفا براي ايجاد اگاهي و حمايت با عنوان متفكران اجتماعي. يك شركت براي تصميم گيري هاي استراتژيك و اجرايي، در خصوص بهره مندي از رسانه هاي اجتماعي برنامه ريزي مي كند.  مانند برنامه ريزي براي بازاريابي بيشتر فروش موبايل و ...از طريق رسانه هاي اجتماعي. در اين رهگذر پر بديهي ست كه ما با موجي از ارائه دهندگان خدمات جمع آوري شده در شبكه هاي اجتماعي با قابليت استفاده از تلفن همراه مواجه خواهيم شد . مي توان گفت رسانه هاي اجتماعي به جرات با چالش هاي جديدي روبرو هستند كه نياز به بازاريابي موثر و قدرت تكنيك هاي ساختاري و هدفمند نمودن استراتژي رسانه هاي اجتماعي دارند تا بتوانند به بخش جدايي ناپذيري از طرح هاي بازاريابي كامل و هدايت شده تبديل شوند. شركتهاي خدماتي متوجه اين موضوع هستند كه آنها نيز بايد براي جلب مشتريان بيشترحركت كنند و اين بدان معناست كه رسانه هاي اجتماعي بايد با جريان فن آوري حركت نمايند. اين فن آوري رسانه هاي اجتماعي را توسعه مي دهد و عدم استفاده از آن فن آوري باعث عقب ماندگي خواهد شد .


نتيجه گيري
رسانه هاي اجتماعي تحول عظيمي را در عرصه كسب و كار و بازاريابي اينترنتي ايجاد نموده اند. امروزه ديگر ارسال ايميل براي افرادي كه شناخته شده نيستند منسوخ شده است. در واقع با گسترش روزافزون استفاده از رسانه هاي اجتماعي، كسب و كار و بازاريابي از طريق اين وسايل ارتباط جمعي جاني تازه به صنايع بخشيده و با استفاده از اين ابزار هاي جديد، مشتريان را به خود وفادار ساخته است چراكه اين رسانه ها در واقع ابزاري قدرتمند براي سازمان ها جهت رسيدن به مخاطبان هدف هستند. در تمامي زمان ها و كليه مرزهاي جديد، فرايند بازاريابي رسانه هاي اجنماعي  البته با مزايا و معايبي كسب و كار را گسترش مي دهند. مديريت صحيح كسب و كار باعث رونق و عدم توجه به آن باعث خسران كار مي شود. اكثر سازمانهاي كوچك از شبكه هاي اجتماعي هنوز استفاده نمي كنند. امروزه بسياري از مشاوران عرصه بازاريابي دررابطه با اينكه مردم چگونه با استفاده از رسانه هاي اجتماعي كسب و كار مناسبي را انتخاب كنند و باعث شكوفايي و پيشرفت شوند مشاوره مي دهند.


برچسب: شبكه هاي اجتماعي،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۰ تير ۱۳۹۷ساعت: ۰۷:۴۴:۲۵ توسط:reza موضوع:

۷ استراتژي خروج از كسب و كارهاي كوچك


هر شخص حقيقي يا حقوقي كه در يك كسب و كار كوچك سرمايه‌گذاري كرده است به دنبال دانستن استراتژي‌هاي خروج است. حتي اگر يك كسب و كار تك‌مالكي را اداره مي‌كنيد، باز هم به استراتژي خروج از كسب و كارهاي كوچك نياز خواهيد داشت. شما، به‌عنوان يك سرمايه‌گذار در حوزه‌ي كسب و كار، پرسش‌هايي مشابه با ديگر سرمايه‌گذاران خواهيد داشت:

۱. چطور قرار است از اين كسب و كار درآمد داشته باشيد؟

۲. و چه مقدار درآمد خواهيد داشت؟

داشتن يك استراتژي خروج از كسب و كارهاي كوچك كارا اين اطمينان را ايجاد خواهد كرد كه پاسخ‌هاي رضايت‌بخشي به اين پرسش‌ها مي‌دهيد و كنترل آينده‌ي كسب و كار كوچك‌تان را به دست خواهيد گرفت.

در اين‌جا ۷ استراتژي خروج از كسب و كارهاي كوچك را به شما معرفي مي‌كنيم:

۱. نقدشوندگي:
استراتژي اول به فروش فروشگاه و فروش تمام دارايي‌ها اشاره مي‌كند. براي كسب و كارهاي كوچك، به‌ويژه آن دسته از كسب و كارها كه به عملكرد يك فرد وابسته هستند، نقدشوندگي تنها راه حل است، زيرا چيزي براي فروش وجود ندارد. اگر در چنين شرايطي قرار گرفتيد، شايد بخواهيد كسب و كارتان را بازتجهيز كنيد تا شخص ديگري بتواند آن را اداره كند.

مزايا:
– سادگي
– كسب و كارتان به سرعت مي‌تواند پايان بيابد (بسته به زمان فروش دارايي‌ها)
معايب:
– نقدشوندگي كمترين بازده روي سرمايه‌گذاري را براي مالك (مالكان) خواهد داشت. تنها پولي كه از نقدشوندگي عايد مالك مي‌شود از واگذاري دارايي‌ها حاصل مي‌شود، دارايي‌هايي مانند: زمين، تجهيزات يا اقلام موجود. ارزش سرقفلي فهرست مشتريان يا هر نوع رابطه‌ي تجاري ديگر (كه ممكن است براي كسب و كار ضروري باشد) از دست مي‌رود.

– ارزش دارايي‌هاي دست دوم براي اقلامي مانند ماشين‌آلات و تجهيزات، حتي در بازارهاي غير راكد نيز بسيار پايين خواهد بود.

– بستانكاران (اگر طلبكاري وجود داشته باشد) نخستين كساني هستند كه مي‌توانند نسبت به وجه حاصل از فروش دارايي‌ها ادعا كنند.

۲. نقدشوندگي در گذر زمان
در اين استراتژي خروج از كسب و كارهاي كوچك ، مالك كسب و كار در طول زمان انجام فعاليت‌هاي تجاري‌اش سود خود را كسب كرده است (حتي پيش از آن كه به تعطيل كردن كسب و كار يا فروش آن بيانديشد)، و تمايلي به بازسرمايه‌گذاري درآمدهاي حاصل از كسب و كار براي توسعه‌ي شركت نداشته است. اين كار معمولا با دريافت حقوق‌هاي بالا يا سودهاي تقسيمي بالا در طي چند سال صورت مي‌گيرد، كه پيش از تعطيلي كسب و كار اتفاق مي‌افتد. اين استراتژي براي آن دسته از مالكاني مناسب است كه قصد دارند سبك زندگي كنوني‌شان را ارتقا دهند، نه اين‌كه كسب و كارشان را توسعه دهند.

مزايا:
– سبك زندگي – حذف‌نويسي وجوه نقد بر يك مبناي جاري براي مقاصد شخصي (به جاي آن‌كه منتظر عايدي نهايي از فروش شركت باشد).

معايب:
– خارج كردن سودهاي حاصل از كسب و كار از گردش مالي شركت، قابليت رشد شركت را كاهش مي‌دهد و ارزش نهايي فروش را كم مي‌كند.

– ديگر سهام‌داران (اگر سهامداري وجود داشته باشد)، ممكن است با اين كار مخالفت كنند، مگر اين‌كه ضررشان جبران شود.

– به حقوق دريافتي از اين راه به‌دليل اين‌كه درآمد شخصي محسوب مي‌شود ماليات تعلق مي‌گيرد، حال آن‌كه وقتي سودها در شركت باقي مي‌مانند باعث افزايش ارزش كسب و كار مي‌شود و در زمزان فروش كسب و كار به‌عنوان افزونه‌هاي سرمايه ماليات‌بندي مي‌شوند.


۳. كسب و كارتان را خانوادگي كنيد.
رؤياي بسياري از مالكان كسب و كارهاي كوچك اين است كه كسب و كارشان را خانوادگي كنند تا اطمينان حاصل كنيد ميراث‌تان پابرجا باقي مي‌‌ماند و آينده‌ي بازماندگان‌تان را تأمين مي‌كند.

مزايا:
– روند انتقال را براي بازماندگان تسهيل مي‌كند.

– ممكن است اين امكان را براي‌تان فراهم كند تا ظرفيت مشاوره يا ديگر ظرفيت‌هاي كسب و كاري‌تان را تقويت كنيد.

معايب:
– ايجاد يك طرح جايگزيني خانوادگي مي‌تواند بسيار دشوار باشد و به نزاع بر سر مالكيت يا مشاركت در كسب و كار بين اعضاي خانواده بيانجامد.

– ممكن است اعضاي خانواده، مهارت كافي براي اداره‌ي كسب و كار را نداشته باشند.

– ممكن است مراجعه‌كنندگان، مديريت جديد يا تغييرات در شركت را نپذيرند.

۴. كسب و كارتان را به مديران و/يا كارمندان‌تان بفروشيد.
ممكن است كاركنان و/يا مديران كنوني‌تان مشتاق به خريد كسب و كارتان باشند.

مزايا:
– ممكن است اين كسب و كار پيشرفت كند، زيرا كاركنان، كسب و كاري را به دست مي‌آورند كه از قبل ايجاد شده است، با آن آشنايي دارند و به آن علاقه‌مند هستند..

– ايجاد طرح فروش بلند مدت به كارمندان مي‌تواند وفاداري آن‌ها را افزايش داده و انگيزه‌ي آن‌ها را براي بهتر كار كردن و موفقيت كسب و كار، بيشتر كند.

– ممكن است امكان اختيار كردن بخشي از سهام شركت و حضورتان در هيئت مشاوران (يا هر بخش ديگر) را امكان‌پذير كند.

معايب:
– ممكن است كاركنان صلاحيت احراز مديريت كسب و كار را نداشته باشند.

– ممكن است مراجعه‌كنندگان، مديريت جديد يا تغييرات در شركت را نپذيرند.

يك راه براي استفاده از اين استراتژي خروج اين است كه از طرح مالكيت سهام كاركنان (ESOP) استفاده كنيد. يك طرح ماكيت سهام براي كاركنان كه به آن‌ها اجازه مي‌دهد مالكيت شركت را به دست بگيرند.

بااين‌حال، خريد شركت توسط يك كارمند اين طرح را شامل نمي‌شود. صرفا به اين معني است كه يكي از كاركنان‌تان به‌واسطه‌ي خريد مستقيم شركت، مالك كسب و كار شما شود.

۵. فروش كسب و كار در بازار آزاد
اين راه محبوب‌ترين گزينه‌ي پيش روي كسب و كارهاي كوچك است. مالك كسب و كار در يك نقطه‌ي مشخص زماني، كه غالبا زماني است كه فرد قصد بازنشستگي دارد، كسب و كارش به مبلغ مشخصي براي فروش مي‌گذارد، و به صورت خوشبينانه با مبلغ مورد نظرش صحنه را ترك مي‌كند.

مزايا:
– يك كسب و كار سودده براي خريداران جذاب است و به سرعت فروش مي‌رود.

– دارايي‌ها و سرقفلي را مي‌توان در زمان ارزش‌گذاري كسب و كار براي فروش، محاسبه كرد تا بازده مالك افزايش يابد.

معايب:
– فروش يك كسب و كار با حاشيه‌ي سود ممكن است بسيار دشوار باشد. به استناد وب‌سايت bizbuysell (كه به خريد و فروش كسب و كارهاي كوچك اختصاص دارد م.) تنها ۲۰ درصد از كسب و كارهاي ثبت شده در اين سايت، واقعا به فروش مي‌رسند. پيدا كردن يك خريدار در بازار آزاد ممكن است زمان‌بر باشد.

– ارزش‌گذاري كسب و كارها ممكن است با مشكل مواجه شود و قسمت فروش بسيار پايين‌تر از حد انتظار باشد.

چنان‌چه استراتژي خروج انتخابي شما اين استراتژي است، مي‌بايست زمان بگذاريد و كسب و كارتاان را براي فروش آماده كنيد. دستي به سر و گوش آن بكشيد و آن را براي خريدار احتمالي‌تان جذاب نشان دهيد.

۶. فروش كسب و كارتان به يك كسب و كار ديگر
ارزشمند نشان دادن تحصيل كسب و كارتان مي‌تواند سود زيادي براي‌تان به همراه داشته باشد. كسب و كارها به دلايل مختلفي به خريد كسب و كارها يديگر مي پردازند، از جمله: استفاده از يك مالكيت جديد براي توسعه‌ي سريع مسير راه، درك اهميت تشريك مساعي فعاليت‌هاي مكمل كسب و كار ، يا صرفا خريد يك كسب و كار رقيب (و خلاص شدن از شر آن).

مزايا:
– بنا بر دلايل فوق، ممكن است يك كسب و كار رقيب، نسبت به خريد كسب و كار شما تمايل نشان دهد، و فروش سريع و سود حداكثري را براي‌تان به همراه داشته باشد.

معايب:
-داگر تنها انگيزه‌ي خريدار كسب و كارتان اين باشد كه رقبايش را كاهش دهد، ممكن است پس از خريد شركت‌تان، آن را تعطيل كنند و كاركنان‌تان بيكار مي‌شوند.

– ممكن است يكي از رقباي شما نسبت به خريد كسب و كارتان ابراز تمايل كند تا به فهرست مشتراين و اطلاعات مالي‌تان دست پيدا كند.

ترفند موفقيت در اين استراتزي خروج اين است كه تحصيل‌كننده‌ي نهايي كسب و كارتان را از پيش تعيين كنيد و شركت‌تان را باب سليقه‌ي او آماده كنيد. و سپس، او را متقاعد كنيد كه كسب و كارتان ارزش خريد دارد.

۷. عرضه‌ي اوليه سهام (IPO)
هرچند براي تمام كسب و كارها مناسب نيست، ولي مي‌تواند استراتژي خروج خوبي باشد.

مزايا:
– عرضه كردن سهام شركت‌تان مي‌تواند بسيار سودمند باشد.

معايب:
– تبديل شدن به يك شركت سهامي عام يك فرآيند طولاني و پرهزينه است.

– بسته به نحوه‌ي ساختاربندي سهام اوليه، زماني‌كه سهام‌داران جديد مي‌خواهند تمام پول حاصله از IPO را براي گسترش كسب و كار به كار بگيرند، ممكن است شما به‌عنوان مالك قبلي كسب و كار قادر باشيد يا قادر نباشيد بخشي از سرمايه تان را برداشت كنيد.

– شركت‌هاي سهامي عام، استانداردهاي انطباق و گزارشگري بالاتري دارند. شما به عنوان مالك كسب و كار ممكن است شخصا به‌خاطر “بي‌قانوني‌ها” يا شكست‌هاي افشاگري‌تان تحت تعقيب قرار بگيريد.

بهترين استراتژي خروج
بهترين استراتژي خروج از كسب و كارهاي كوچك آن استراتژي است كه براي اهداف فردي‌تان مناسب‌تر باشد. ابتدا مشخص كنيد دقيقا از چه چيزي فرار مي‌كنيد. اگر صرفا مسئله پول است، استراتژي خروجي مانند فروش در بازار آزاد يا فروش به يك كسب و كار ديگر مي‌تواند گزينه‌ي خوبي باشد. چنان‌چه ميراث‌تان و مشاهده‌ي پيشرفت كسب و كاري كه ساخته‌ايد براي‌تان اهميت دارد، پس بهتر است آن را به صورت خانوادگي واگذار كنيد يا به كارمندان‌تان بفروشيد.

هر يك از اين استراتژي خروج از كسب و كارهاي كوچك را كه انتخاب كنيد، بايد براي آن وقت بگذاريد. برنامه‌ريزي‌هاي قبلي به شما كمك مي‌كند تا درست‌ترين كار را انجام دهيد و بازده‌تان افزايش يابد.

ترجمه: تحريريه سايت كسب و كار بازده – فاطمه بختياري دزفولي
منبع: thebalance


برچسب: كسب و كارهاي كوچك،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۰ تير ۱۳۹۷ساعت: ۰۷:۴۲:۳۳ توسط:reza موضوع: