افزايش ترافيك و بازديد وب سايت

افزايش ترافيك و بازديد وب سايت

۴۳ بهترين خوراكي براي افزايش تستوسترون در مردان

هورمون تستوسترون معمولا به عنوان هورموني براي كمك به حفظ انرژي و قدرت مردانگي در مردان به حساب مي‌آيد؛ ولي بعد از ۳۰ سالگي، سطح اين هورمون به طور طبيعي به اندازه‌ي حدودا يك درصد در بدن مردان كاهش مي‌يابد. نشانه‌ها و علائم كاهش سريع تستوسترون در مردان عبارت هستند از كاهش ميل جنسي، از دست دادن انرژي، اختلالات خواب، و عصبانيت و زودرنجي. از اين رو در اين مقاله ۴۳ بهترين خوراكي براي افزايش تستوسترون در مردان را به شما معرفي ميكنيم كه واقعا عالي و موثر هستند.

توليد داروها و مكمل‌هاي تستوسترون در بسياري از كشورهاي دنيا به صنعتي بحث برانگيزي تبديل شده است. با وجود اين، راه‌هاي بدون دارو و بدون هورمون بسياري براي حفظ سطوح طبيعي تستوسترون در بدن وجود دارند كه اثرات‌شان آزموده و تاييد شده‌اند. بنابراين، چرا براي بهبود طبيعي سطح تستوسترون در بدن از اين راه‌هاي بي خطر و طبيعي استفاده نكنيم؟ در اين مقاله، قصد داريم فهرستي از برترين خوراكي‌هاي طبيعي را براي افزايش تستوسترون در مردان در اختيارتان قرار دهيم. تا انتهاي اين مقاله با سايت بازده همراه باشيد تا از تمام اين خوراكي‌هاي مفيد آگاه شويد.

۴۵ خوراكي طبيعي براي افزايش تستوسترون در مردان كه بايد بدانيد

قبل از آگاهي از طيف گسترده‌اي از خوراكي‌هاي مفيد براي افزايش تستوسترون، بهتر است بدانيد تستوسترون چيست و چه كاركردي در بدن دارد. در حقيقت، بسياري از آدم‌ها فقط تا اين حد مي‌دانند كه تستوسترون تنها يك هورمون مردانه است و اين مسئله غالبا باعث بروز برخي سوء برداشت‌ها مي‌شود. همان‌طور كه مي‌دانيد، تستوسترون به مردان و رفتار مردانگي مربوط مي‌شود. از اين رو، كسب آگاهي عميق از چيستي و كاركرد دقيق تستوسترون بسيار ضروري است. گاهي اوقات، ممكن است كاركرد حقيقي آن را درك نكنيد و در صورت عدم موفقيت درمان‌هاي مربوط به افزايش تستوسترون، از يافتن راه‌هاي مناسب عاجز شويد.

تستوسترون چيست؟

در حقيقت، تستوسترون هورموني است كه در تخمدان‌هاي زنان، بيضه‌هاي مردان، و هم‌چنين در غدد فوق كليوي تمام آدم‌ها (مرد و زن) توليد مي‌شود. اين هورمون به منظور تحريك ايجاد ويژگي‌هاي مردانه در بدن توليد مي‌شود. با اين‌كه اين هورمون باعث ايجاد ويژگي‌هاي مردانه مي‌شود، در بدن زنان نيز وجود دارد؛ البته به مقادير بسيار كم‌تر از مردان. بنابراين، اگر زنان داراي برخي ويژگي‌هاي مردانه هم باشند، جاي تعجب وجود ندارد.

پرسش بعدي اين است كه تستوسترون در بدن چه كاري انجام مي‌دهد؟ البته مردان بايد بهتر از زنان اين مسئله را درك كنند. در حقيقت، اين هورمون مردانه باعث ايجاد ويژگي‌هاي خاص داخلي و خارجي مردانه، از جمله ايجاد اندام‌هاي تناسلي مي‌شود. به همين دليل نيز تستوسترون بر فرايند بلوغ، رشد مو، رشد سريع قد، و تغييرات اندام جنسي به شدت تاثيرگذار است. مهم‌تر از همه اين‌كه، تستوسترون باعث رفتار تهاجمي و جنسي نيز مي‌شود.

به گفته‌ي متخصصان، اين هورمون مردانه به بدن مردان پيام مي‌دهد كه سلول‌هاي خوني جديد بيش‌تري توليد كند؛ به اين ترتيب، استخوان‌ها و ماهيچه‌هاي‌شان در طول سنين بلوغ و بعد از آن، قوي باقي مي‌ماند. به علاوه، تستوسترون نقش مهمي در افزايش ميل جنسي در هر دو جنس (مردان و زنان) ايفا مي‌كند. نكته‌ي مهم ديگر اين‌كه، تستوسترون به طور عمده به تنظيم ترشح هورمون محركه فوليكولي و هورمون لوتئينه كننده در هر دو جنس (مرد و زن) كمك مي‌كند.

در اثر افزايش بيش از حد تستوسترون در بدن چه اتفاقي روي مي‌دهد؟

از سويي ديگر، وجود مقدار بسيار بالاي تستوسترون مي‌تواند باعث بروز مشكلاتي در مردان شود. به گفته‌ي پزشكان، مردان به ندرت در اثر وجود سطح بسيار بالايي از تستوسترون طبيعي در بدن خود، دچار مشكلات جسمي مي‌شوند. با وجود اين،استروئيدهاي آنابوليك كه عامل افزايش سطح تستوسترون مصنوعي در بدن هستند،‌ باعث كاهش ميل جنسي و هم‌چنين كوچك شدن بيضه‌ها مي‌شوند. به علاوه، اين مسئله باعث ناباروري و رشد سينه‌ها، و بروز تغييرات رفتاري از جمله زودرنجي بيش از حد نيز مي‌شود. هم‌چنين، پسران نوجواني كه داراي ميزان بالايي از هورمون مردانه در بدن‌شان هستند، ممكن است دچار رشد و بلوغ زودرس كاذب شوند.

با اين‌كه شمار موارد بالا بودن سطح تستوسترون در ميان زنان آن‌چنان زياد نيست، ولي در صورت بروز چنين اختلالي، نه تنها فرد مبتلا به آكنه دچار مي‌شود، بلكه موهاي صورت و بدن‌اش افزايش مي‌يابند، و هم‌چنين توده‌ي ماهيچه‌اي بدن‌اش بيش‌تر مي‌شود، صداي‌اش كلفت مي‌شود، و حتي ممكن است دچار طاسي نيز شود. دختراني كه داراي سطح بالايي از تستوسترون در بدن‌شان هستند، ممكن است تغييرات عجيبي را در اندام جنسي‌شان نيز تجربه كنند.

مسئله‌ي شايعي كه مي‌تواند دختران و پسراني را كه داراي سطح بالايي از تستوسترون در بدن‌شان هستند، تحت تاثير قرار دهد، بلوغ زودرس يا ناباروري در مراحل بعدي زندگي‌شان است.

در اثر پايين بودن سطح تستوسترون چه اتفاقي در بدن رخ مي‌دهد؟

از سويي ديگر، پايين بودن بيش از سطح تستوسترون در بدن مردان، نسبت به بالا بودن اين هورمون، نگراني‌هاي بيش‌تري را بر مي‌انگيزد. نخست اين‌كه، پايين بودن سطح اين هورمون جنسي خاص مي‌تواند براي كودكاني كه در حال تجربه‌ي بلوغ هستند، مشكلات مختلفي را ايجاد كند. به عنوان نمونه، در رشد موهاي شرمگاهي چنين كودكاني ممكن است اختلال ايجاد شود. در ساير موارد، پسرها ممكن است هم‌زمان با رسيدن به بلوغ، جهش رشد را نيز تجربه كنند.

به ويژه، پسرهايي كه داراي مقدار بسيار اندكي از اين هورمون مردانه هستند، ممكن است دچار رشد نامتناسب شوند؛ يعني اين‌كه ممكن است دست‌ها و پاهاي‌شان در مقايسه با ساير اندام‌هاي بدن‌شان رشد ناهماهنگي داشته باشند؛ با وجود اين ممكن است ميزان قدرت و استقامت‌شان پايين باشد. به علاوه، در سنين ورود به دوره‌ي بزرگسالي، پايين بودن سطح تستوسترون در بدن مردان باعث ريزش مو و ايجاد چين و چروك روي پوست‌ آن‌ها مي‌شود. هم‌چنين، اين مسئله مي‌تواند به ضعف عملكرد جنسي و بروز اختلالات خلقي نيز منجر شود.

در نتيجه، بسياري از آدم‌ها درباره‌ي مشكلات جنسي ناشي از كاهش شديد تستوسترون در بدن‌شان نگران هستند. به همين‌ خاطر نيز، دائما به دنبال روش‌هاي مختلفي براي حل اين مشكل مي‌گردند. همان‌طور كه پيش‌تر گفته شد، مصرف خوراكي‌هاي غني از تستوسترون يكي از محبوب‌ترين و موثرترين راه‌ها براي افزايش ميزان اين هورمون مردانه به شمار مي‌رود. در ادامه‌ي اين مقاله، قصد داريم خوراكي‌هاي را به شما معرفي كنيم كه براي حل مشكل تستوسترون در بدن‌تان بايد توجه بيش‌تري به آن‌ها داشته باشيد.

خوراكي‌هاي طبيعي براي افزايش تستوسترون در بدن

۱. ماهي سالمون

وقتي صحبت از مواد غذايي براي افزايش تستوسترون در بدن به ميان مي‌آيد، فورا بايد به ماهي وحشي (غير پرورشي) روي بياوريم. پروتئين و اسيدهاي چرب امگا-۳، هر دو مي‌توانند سطح تستوسترون را در بدن افزايش دهند. سالمون نسبت به هر ماهي ديگري، حاوي مقدار بيش‌تري از اين دو ماده‌ي مغذي است. هم‌چنين، دستگاه تناسلي مردان براي حفظ كاركرد و سلامتي خود به امگا-۳ و پروتئين نياز دارد. پژوهشگران دريافته‌اند، بدن مرداني كه از مكمل‌هاي امگا-۳، ويتامين، و پروتئين استفاده مي‌كنند، نسبت به ساير مردان به اندازه‌ي قابل توجهي تستوسترون بيش‌تري دارد.

به طور كلي، ماهي سالمون به عنوان يكي از بهترين توصيه‌هاي غذايي براي افزايش سطح تستوسترون در مردان شناخته مي‌شود. بنابراين، در ادامه‌ي اين بخش، قصد داريم دستورالعملي را براي‌تان بازگو كنيد كه نبايد از آن غفلت كنيد. با كمك اين دستورالعمل مي‌توانيد خوراك ماهي سالموني تهيه كنيد كه باعث افزايش سطح تستوسترون در بدن‌تان مي‌شود. اين دستورالعمل كه حاوي مارچوبه، ماده‌ي غذايي مفيد ديگري براي تستوسترون، است، قطعا نااميدتان نخواهد كرد.

مواد مورد نياز

الف. فيله‌ي سالمون بدون پوست، ۴ عدد
ب. مارچوبه، حدود نيم كيلوگرم (سفت و يكدست)
پ. روغن زيتون، دو و نيم قاشق غذاخوري
ت. ليمو، يك برش كوچك
ث. سير، ۲ حبه (خرد شده)
ج. فلفل سياه و نمك، به ميزان لازم
چ. چند ساقه شويد تازه

دستورالعمل

الف. پيش از همه، فر را روي دماي حدود ۲۰۰ درجه‌ي سانتي‌ گراد تنظيم كنيد.
ب. سپس، ۴ ورقه‌ي فويل آلومينيومي نيز آماده كنيد.
پ. مارچوبه‌ها را به چهار بخش تقسيم كنيد. سپس، آن‌ها را در مركز هر يك از فويل‌هاي آلومينيومي قرار دهيد.
ت. در كاسه‌ي كوچكي، سير و روغن زيتون را با هم تركيب كنيد. سپس، آن‌ها را روي مارچوبه‌ها بريزيد. در اين مرحله، مي‌توانيد نمك و فلفل را نيز به آن‌ها اضافه كنيد.

ث. سپس، فيله‌هاي سالمون را به خوبي بشوييد و خشك كنيد. روي آن‌ها نيز كمي نمك و فلفل سياه بپاشيد.
ج. اكنون، سالمون را روي لايه‌اي از مارچوبه قرار دهيد و به اندازه‌ي يك قاشق چاي خوري مخلوط سير و روغن زيتون را نيز روي آن بماليد.
چ. روي هر يك از سالمون‌ها نيز ۲ برش ليمو و ۲ ساقه‌ي شويد بگذاريد.
ح. در نهايت، فويل را ببنديد و به مدت ۲۵ الي ۳۰ دقيقه داخل فر قرار دهيد.

۲. ماهي تن براي افزايش تستوسترون

يكي ديگر از ماهي‌هاي مفيد براي مردان، ماهي تن است. اين ماهي سرشار از ويتامين D، حاوي مقداري اندكي كالري، و برايسلامت قلب بسيار مفيد است. مهم‌ نيست كدام شكل از ماهي تن را ترجيح مي‌دهيد – تازه يا كنسرو؛ مصرف اين ماهي به عنوان يكي از بهترين و طبيعي‌ترين راه‌هاي افزايش سطح تستوسترون در بدن مردان شناخته مي‌شود. مصرف تنها يك وعده ماهي تن مي‌تواند به تامين ويتامين D مورد نياز روزانه‌تان كمك كند.

اگر واقعا به خوردن ماهي تن علاقه نداريد، مي‌تواند منابع ديگري از ويتامين D، نيز ماهي ساردين يا ماهي سالمون را مد نظر قرار دهيد. ولي هرگز فراموش نكنيد، رعايت حد تعادل در مصرف هر ماده‌ي سالم و مفيدي بسيار مهم و كليدي است. مصرف بيش از اندازه‌ي مكمل‌هاي ويتامين D يا اسيدهاي چرب امگا-۳ از طريق مصرف ماهي مي‌تواند خطر بروز برخي بيماري‌ها را نظير سرطان پروستات افزايش دهد.

در ادامه‌ي اين بخش نيز به معرفي دستورالعملي براي پخت خوراك ماهي تن مي‌پردازيم. اين خوراك يك پيشنهاد عالي براي افزايش سطح تستوسترون در بدن به شمار مي‌رود.

مواد مورد نياز

الف. روغن زيتون، يك چهارم فنجان و ۲ قاشق غذاخوري
ب. سركه بالزاميك، يك هشتم فنجان
پ. سير، ۲ حبه (خرد شده)
ت. آب ليمو ترش، يك چهارم فنجان
ث. گشنيز خرد شده، يك چهارم فنجان و ۲ قاشق غذاخوري
ج. زنجبيل تازه‌ي خرد شده، يك قاشق غذاخوري
چ. فيله‌ي ماهي تن، حدود نيم كيلوگرم
ح. عسل، يك چهارم فنجان

دستورالعمل

الف. يك چهارم فنجان روغن زيتون، سير، زنجبيل، آب ليمو ترش، سركه بالزاميك، و يك چهارم فنجان گشنيز خرد شده را در يك كاسه‌ي متوسط با يكديگر تركيب كنيد.
ب. سپس، فيله‌هاي ماهي تن را نيز به آن‌ها اضافه كنيد. فيله‌ها را به خوبي به اين مواد آغشته كنيد.
پ. ماهي تن را به مدت چند ساعت در يخچال قرار دهيد.
ت. سپس، عسل، روغن زيتون، و گشنيز خرد شده را در كاسه‌ي كوچكي با هم تركيب كنيد و كناري قرار دهيد.

ث. ماهي تن را در فضاي باز گريل كنيد (با استفاده از توري كباب). فيله‌هاي ماهي تن را روي توري گريل تنظيم كنيد و سپس، به مدت چند دقيقه درب گريل را ببنديد.
ج. فيله‌هاي ماهي تن را برگردانيد تا روي ديگر آن‌‌ها نيز كباب شوند.
چ. به اين كار ادامه دهيد، ولي اجازه ندهيد ماهي كاملا پخته و كباب شود. به ياد داشته باشيد، تركيبي را كه در بخش الف تهيه كرده‌ايد را دائما روي ماهي‌ بريزيد تا هم‌چنان مرطوب بماند.
ح. در نهايت، مخلوط بخش ت را روي هر دو طرف فيله‌هاي ماهي بماليد و آن‌ها را به بشقاب‌ها منتقل كنيد.

۳. زرده تخم مرغ براي افزايش تستوسترون

زرده تخم مرغ غني از ويتامين D است و مي‌تواند با افزايش سطح تستوسترون از سلامت جنسي مردان محافظت كند. با اين‌كه زرده‌ي تخم مرغ داراي كلسترول بالايي است، ولي مواد مغذي موجود در آن، از سفيده‌ي تخم مرغ بيش‌تر است. با اين حال، كلسترول اضافي موجود در زرده‌ي تخم مرغ ممكن است حتي سطح هورمون تستوسترون را كاهش دهد. ولي، اگر از قبل، مشكل كلسترول نداشته باشيد، مي‌توانيد بدون نگراني به شكل روزانه يك عدد زرده‌ي تخم مرغ ميل كنيد.

۴. انگور قرمز

انگور قرمز ميوه‌اي محبوب است كه فوايد زيادي براي سلامتي به همراه دارد. وقتي صحبت از خوراكي‌هاي مفيد براي تستوسترون به ميان مي‌آيد، نبايد اين ميوه‌ي بسيار مفيد را ناديده گرفت؛ مصرف انگور قرمز براي دستگاه تناسلي مردان بسيار مفيد است. پوست انگور قرمز حاوي رسوراترول است؛‌ رسوراترول يكي از بهترين مهاركننده‌‌هاي آروماتاز به حساب مي‌آيد. از لحاظ علمي، آروماتاز آنزيم مفيدي است كه به تبديل تستوسترون و ساير آندروژن‌ها به استروژن كمك مي‌كند. مصرف انگور قرمز و ساير منابع رسوراترول مي‌تواند به طور طبيعي و موثر سطوح تستوسترون را در بدن بهبود ببخشد.

۵. جگر گوساله براي افزايش تستوسترون

از جمله ديگر مواد غذايي مفيد براي بهبود سطح تستوسترون در بدن، مي‌توان به جگر گوساله يا جگر ساير حيوانات خوراكي نظير گوسفند و پرندگان اشاره كرد. در حقيقت، با اين‌كه نگراني‌هاي زيادي درباره‌ي مصرف بيش از اندازه‌ي گوشت قرمز وجود دارد، ولي جگر گوساله حاوي مقدار زيادي روي (زينك) است؛ به اين ترتيب، مي‌تواند به بهبود سطح تستوسترون در بدن مردان كمك كند. بنابراين، بدون نگراني اين خوراكي را نيز به رژيم غذايي‌تان اضافه كنيد. فقط لازم است در مصرف چربي‌ها و گوشت حيوانات تعادل را حفظ كنيد، و فقط از برش‌هاي كم چرب گوشت استفاده كنيد و از مصرف بيش از اندازه‌ي آن نيز خودداري كنيد. به اين ترتيب، دچار مشكلات سلامتي يا باروري نخواهيد شد.

۶. تخمه كدو

گفته مي‌شود، مصرف تخمه كدو مي‌تواند به بهبود كاركرد پروستات در مردان كمك كند. اين دانه‌ي مفيد براي پروستات و دستگاه تناسلي مردان، به عنوان منبعي عالي براي اسيد‌هاي سالم، منيزيوم، و روي (زينك) به شمار مي‌رود؛ از اين رو، مصرف اين دانه‌ي خوشمزه و محبوب براي بهبود عملكرد دستگاه تناسلي مردان و هم‌چنين افزايش طبيعي تستوسترون در بدن مفيد است.

۷. لوبيا براي افزايش تستوسترون

يكي ديگر از خوراكي‌هاي مفيد براي افزايش هورمون تستوسترون در بدن مردان، لوبيا است كه مي‌تواند بيش از آن‌چه فكر مي‌كنيم براي بدن‌مان مفيد باشد. لوبيا سفيد، لوبيا قرمز، و لوبيا سياه به عنوان منابعي عالي براي روي (زينك) و ويتامين D به شمار مي‌روند. هم‌چنين، لوبيا پخته نيز حاوي همين خصوصيات است، و به همين دليل، بايد ميزان بيش‌تري از آن‌ را در رژيم غذايي‌تان قرار دهيد. به علاوه، اين دانه‌ها مملو از پروتئين‌هاي گياهي هستند كه مي‌توانند به بهبود وضعيت و سلامت قلب كمك كنند.

۸. مارچوبه

مارچوبه به عنوان ماده‌اي طبيعي براي تقويت نيروي جنسي شناخته مي‌شود؛ زيرا اين نوع از سبزيجات سرشار از ويتامين E،اسيد فوليك، و پتاسيم است كه همگي براي توليد تستوسترون در مردان بسيار مفيد هستند. هم‌چنين، به گفته‌ي مربيان تناسب اندام، مارچوبه براي بهبود متابوليسم (سوخت و ساز) در بدن نيز مفيد است. و البته، گفته مي‌شود تمام اين خواص و فوايد به خاطر قابليت مارچوبه در افزايش ميزان تستوسترون در بدن است.

۹. دانه چيا براي افزايش تستوسترون

از جمله ديگر خوراكي‌ها براي افزايش طبيعي تستوسترون در بدن مي‌توان به دانه‌ي چيا اشاره كرد. دانه چيا سرشار از اسيدهاي چرب امگا-۳ است و به طور بالقوه مي‌تواند سرعت تبديل كربوهيدرات‌ها را به قند كاهش دهد. مردم مايا از دانه‌ي چيا براي تقويت و افزايش انرژي افراد نامه‌رساني استفاده مي‌كردند كه تمام راه را با دويدن مي‌پيمودند؛ نام اصلي اين دانه در زبان بوميان آمريكايي به معني “‌غذاي دوندگان‌”‌ است. امروزه، از اين دانه به عنوان يكي از درمان‌هاي گياهي و طبيعي براي بهبود سطح تستوسترون در بدن استفاده مي‌شود.

۱۰. انجير

اين ميوه كه معمولا به عنوان داروي گياهي تقويت كننده‌ي نيروي جنسي شناخته مي‌شود، حقيقتا شايسته‌ي تعريف و تمجيد است. انجير منبعي عالي براي آهن، منيزيوم، منگنز، روي (زينك)، پتاسيم، و ساير مواد معدني ضروري براي سلامت قواي مردانه، توليد هورمون، و دستگاه قلبي و عروقي محسوب مي‌شود. انجير هم‌چنين حاوي فلاونوئيد، خواص آنتي‌اكسيداني، و طعمي دلپذير است.

۱۱. آناناس براي افزايش تستوسترون

از سال‌ها پيش، بسياري از بدنسازان تصميم گرفتند قبل از مصرف غذا، آناناس ميل كنند. اين كار آن‌ها به اين دليل بود كه آناناس حاوي آنزيمي است به نام بروملين كه مي‌تواند سطح تستوسترون را در بدن مردان افزايش دهد و به گوارش پروتئين نيز كمك كند. آيا شما هم به خوردن آناناس علاقه‌مند هستيد؟ پس، از اين به بعد، دليل مهمي براي ادامه‌ي مصرف اين ميوه‌ي گرمسيري خواهيد داشت؛ آناناس را مي‌توانيد به اشكال مختلفي از جمله به صورت آب آناناس، سالاد آناناس، كنسرو يا به صورت تازه ميل كنيد.

۱۲. بلغور جو دو سر

بلغور جو دو سر به عنوان منبعي عالي براي ال آرژنين شناخته مي‌شود. اين اسيد آمينه با افزايش جريان خون و ايجاد آرامش در ماهيچه‌هاي اطراف عروق خوني اين نام مجاز نمي باشد تناسلي مردان به درمان اختلال نعوظ و بهبود در كيفيت نعوظ كمك مي‌كند. به همين دليل، بلغور جو دو سر را به عنوان صبحانه يا يكي از تنقلات عصرانه مصرف كنيد. مصرف اين خوراكي به صورت طبيعي به بهبود نعوظ و ميل جنسي در مردان كمك مي‌كند.

۱۳. گوشت پرندگان براي افزايش تستوسترون

گوشت پرندگان، درست مانند گوشت ساير حيوانات خوراكي، منبعي عالي براي پروتئين به شمار مي‌رود؛ گوشت پرندگان چربي و استخوان كم‌تري دارد. هم‌چنين، مصرف گوشت بوقلمون يا مرغ بدون پوست مي‌تواند به حفظ تناسب اندام، تقويت ماهيچه‌ها، و بهبود سطح تستوسترون كمك كند. از اين رو، جهت حفظ ميزان طبيعي پروتئين در بدن‌تان، هفته‌اي ۲ الي ۳ وعده از محصولات گوشتي پرندگان ميل كنيد.

۱۴. كلم بروكسل

كلم بروكسل حاوي ويتامين‌ها و مواد معدني ضروري است كه به عنوان اجزاي اصلي توليد هورمون تستوسترون در بدن مردان بسيار اهميت دارند. هم‌چنين، اين كلم‌هاي كوچك سرشار از ايندول-۳-كاربينول است؛ اين ماده‌ شيميايي براي ترميم دي‌ان‌اي سلول‌هاي بدن و افزايش توليد تستوسترون از طريق كاهش فعاليت‌هاي آنزيم آروماتاز بسيار مفيد است. اين آنزيم يكي از دشمنان بزرگ تستوسترون در بدن مردان است؛ زيرا تستوسترون‌ آزاد را به هورمون استروژن زنانه تبديل مي‌كند. طبق نتايج برخي مطالعات، رژيم غذايي غني از ايندول-۳-كاربينول تا ۵۰ درصد سطح استروژن را در بدن مردان كاهش مي‌دهد؛ و به اين ترتيب، سطح تستوسترون را به اندازه‌ي قابل توجهي افزايش مي‌دهد.

۱۵. كاكائو خام براي افزايش تستوسترون

كاكائوي خام به عنوان يكي از مشهورترين اَبَر خوراكي‌ها براي تقويت نيروي جنسي، داراي برخي مواد قدرتمندي است كه براي توليد تستوسترون در مردان ضروري هستند؛ موادي از قبيل منيزيوم، روي (زينك)، كلسيم، منگنز، آرژنين، كاتچين، و تريپتوفان. هم‌چنين گفته مي‌شود، كاكائوي خام مي‌تواند به افزايش جريان خون و هم‌چنين پاكسازي عروق خوني نيز كمك كند. با وجود اين، بايد به اين نكته دقت كنيد كه شكلات سياه يا سفيد با كاكائوي خام فرق دارند. بنابراين، بايد فقط به سراغ كاكائوي خام برويد؛ اين خوراكي به عنوان يكي از بهترين خوراكي‌ها براي افزايش تستوسترون در بدن مردان شناخته مي‌شود.

۱۶. روغن زيتون

مطالعات و پژوهش‌ها نشان مي‌دهند، روغن زيتون مي‌تواند به سلولهاي ليديگ در جذب ميزان بيش‌تري از كلسترول كمك كند؛ سپس، كلسترول جذب شده به تستوسترون آزاد تبديل مي‌شود. بنابراين، به عنوان يك همسر قوي بايد روغن‌هاي سالم بيش‌تري – نظير روغن زيتون – را در برنامه‌ي غذايي‌تان قرار دهيد؛ اين روغن‌ها مي‌توانند به صورت طبيعي به افزايش سطح تستوسترون در بدن مردان، و هم‌چنين به سلامت قلب و وضعيت عمومي بدن كمك كند.

۱۷. روغن نارگيل براي افزايش تستوسترون

از ديگر روغن‌هاي مفيد براي بهبود كاركرد دستگاه تناسلي در مردان، روغن نارگيل است. اين روغن داراي عوامل تقويت كننده‌ي تستوسترون است كه در مطالعات متعددي مورد آزمايش قرار گرفته‌اند. پژوهشگران دريافته‌اند، روغن نارگيل بهتر از روغن زيتون مي‌تواند به افزايش سطح تستوسترون در بدن كمك كند، ولي ساز و كار هر دو روغن مشابه‌ي يكديگر است. روغن نارگيل مي‌تواند با داشتن مقادير بالاي چربي‌هاي پيچيده و چربي اشباع شده (حدود ۹۲ درصد) – ميزان تستوسترون را در بدن مردان به اندازه‌ي قابل توجهي افزايش دهد. بنابراين، براي به حداكثر رساندن توليد هورمون در بدن‌تان مرتبا روغن نارگيل مصرف كنيد.

۱۸. كرفس

وقتي صحبت از مواد غذايي مفيد براي تستوسترون در ميان است، نبايد سبزيجاتي نظير كرفس را از ياد برد. كرفس حاوي دو آندروژن بسيار قدرتمند به نام‌ها اندروستنول و آندرواستنون است. طبق شواهد علمي، بوي طبيعي كرفس مي‌تواند ميزان توليد تستوسترون را افزايش دهد. به علاوه، كرفس حاوي فلاونوئيدي به نام لوتئولين است. كرفس حاوي فلاونوئيد و آنتي استروژني به نام اپيژنين است كه طبق شواهد علمي، مي‌تواند به طور طبيعي سطح تستوسترون را افزايش دهد. بنابراين، اگر از بوي طبيعي كرفس لذت مي‌بريد، اين سبزي را به رژيم غذايي روزانه‌تان بيفزاييد تا به اندازه‌ي قابل توجهي ميزان تستوسترون بدن‌تان افزايش يابد.

۱۹. گوشت قرمز براي افزايش تستوسترون

گوشت قرمز مملو از روي (زينك)، كلسترول، و چربي اشباع شده است. اين سه ماده به عنوان اجزاي كليدي افزايش سطح تستوسترون شناخته مي‌شوند؛ از اين رو، براي داشتن ميزان طبيعي و مناسبي از تستوسترون در بدن‌تان، هفته‌اي دو الي سه وعده گوشت قرمز مصرف كنيد.

۲۰. روغن جگر ماهي

اين روغن سرشار از اسيدهاي چرب امگا-۳  است و طبق شواهد علمي، مي‌تواند توليد تستوسترون را به صورت طبيعي و به اندازه‌ي قابل توجهي در بدن افزايش دهد. بنابراين، در مصرف مكمل‌هاي روغن جگر ماهي يا برخي منابع ماهي چرب نظير سالمون وحشي و ماهي تن درنگ نكنيد تا ميزان اسيدهاي چرب امگا-۳ در رژيم غذايي‌تان افزايش يابد.

۲۱. موز براي افزايش تستوسترون

موز نيز درست مانند آناناس حاوي آنزيم بروملين است. اين تركيب به عنوان يكي از بهترين عوامل افزايش سطح تستوسترون در بدن مردان شناخته مي‌شود. بنابراين، جهت افزايش سطح تستوسترون و بهبود سلامت جنسي‌تان روزانه دو عدد موز ميل كنيد.

۲۲. سير

سير مي‌تواند سطوح كورتيزول را در بدن كاهش دهد؛ و به اين ترتيب، به شكل موثري باعث افزايش سطح تستوسترون در بدن شود. طبق نتايج مطالعات اخير، اين چاشني محبوب حاوي مقدار زياد پروتئين است و مي‌تواند به افزايش سطح تستوسترون در بدن مردان كمك كند. به سادگي مي‌توانيد يك يا دو حبه سير را به هر وعده‌ي غذايي‌تان اضافه كنيد يا مقداري روغن سير مصرف كنيد. استفاده از سير به عنوان يكي از ساده‌ترين و در عين حال موثرترين راه‌ها براي تقويت دستگاه ايمني بدن و افزايش طبيعي توليد تستوسترون به شمار مي‌رود.

۲۳. بروكلي براي افزايش تستوسترون

بروكلي يكي ديگر از خوراكي‌هاي اين فهرست براي افزايش تستوسترون در بدن است. بروكلي،‌ درست مانند آن‌چه در مورد گل كلم و كلم بروكسل گفته شد، سرشار از ايندول-۳-كاربينول است و به اين ترتيب، مي‌تواند سطوح استروژن را كاهش دهد.

۲۴. پياز

طبق نتايج مطالعه‌اي بر روي حيوانات در كشور ايران، ميزان تستوسترون در حيواناتي كه با پياز تغذيه شده بودند، سه برابر ساير حيوانات بود. هم‌چنين، طبق نتايج اين مطالعه، ميزان هورمون لوتئينه كننده، كيفيت اسپرم، و هورمون محركه فوليكولي، هر سه در اثر مصرف پياز افزايش يافته بودند. به همين دليل، اگر مي‌خواهيد سلامتي و تمايل جنسي‌تان افزايش يابد، حتما مصرف پياز را در رژيم غذايي‌تان افزايش دهيد.

۲۵. زنجبيل براي افزايش تستوسترون

طي مطالعه‌اي كه توسط پژوهشگران ايران به عمل آمده است، سطح تستوسترون در بدن مرداني كه زنجبيل مصرف مي‌كنند، به اندازه‌ي قابل توجهي بهبود مي‌يابد. هم‌چنين، طبق نتايج آزمايشي روي حيوانات، سطح تستوسترون در بدن موش‌هاي آزمايشگاهي با مصرف آب زنجبيل دو برابر شد.

۲۶. انار

طبق نتايج پژوهشگران كشور تركيه، مصرف ميوه‌ي انار مي‌تواند به تحرك، حجم، و كيفيت اسپرم در موش‌هاي آزمايشگاهي كمك كند. مطالعه‌اي ديگر نيز نشان داد، مصرف اين ميوه مي‌تواند سطح تستوسترون را تا ۲۲ درصد افزايش دهد.

۲۷. جعفري براي افزايش تستوسترون

سبزي جعفري نيز يكي ديگر از مواد غذايي مفيد براي افزايش تستوسترون در بدن مردان به شمار مي‌رود. اين سبزي حاوي نوعي فلاونوئيد به نام اپيژنين است. طبق شواهد علمي، اين فلاونوئيد به صورت طبيعي سطح تستوسترون را افزايش مي‌دهد. حدود ۱۰۰ گرم جعفري حاوي تقريبا ۳۰۰ ميلي‌گرم فلاونوئيد اپيژنين است. همين مقدار براي افزايش قابل توجه سطح تستوسترون كافي است.

۲۸. فلفل هندي

اين چاشني سرشار از كپسايسين است و مي‌تواند چربي‌هاي اضافه را بسوزاند. به علاوه، فلفل هندي مي‌تواند سطح تستوسترون را در بدن مردان به خوبي بهبود ببخشد. برخي از مطالعاتي كه در كشور تركيه روي حيوانات به عمل آمده‌اند، تاثيرات مشابه‌اي را از فلفل هندي نشان مي‌دهند. اگر به ادويه‌ي تند علاقه‌مند هستيد، فلفل هندي را به رژيم غذايي‌تان اضافه كنيد تا سطح تستوسترون بدن‌تان افزايش يابد.

۲۹. كلم ترش براي افزايش تستوسترون

كلم ترش مملو از باكتري‌هاي مفيد براي روده و ويتامين K2 است. اين ويتامين براي افزايش طبيعي تستوسترون در بدن مردان بسيار مفيد است. دستورالعمل تهيه‌ي كلم ترش را پيدا كنيد و از خوردن اين خوراكي مفيد بهره‌مند شويد. مصرف كلم ترش مي‌تواند به بهبود سلامت جنسي و وضعيت عمومي بدن‌ كمك كند.

۳۰. هندوانه

اين ميوه‌ي آبدار داراي تركيب پر خاصيتي به نام سيترولين است. طبق شواهد علمي، هندوانه مي‌تواند جريان خون را افزايش دهد و دفعات نعوظ را نيز در مردان بهبود ببخشد. نعوظ مي‌تواند به افزايش تستوسترون كمك كند، و به دليل بهبود جريان خون در اين حالت، مواد مغذي بيش‌تري مي‌توانند به گيرنده‌هاي آندروژن برسند. هم‌چنين، تخمه‌هاي هندوانه نيز بسيارآندروژنيك هستند. بنابراين، براي افزايش قابل ملاحظه در اكسيد نيتريك و تستوسترون بدن‌تان حتما از اين ميوه‌ي آبدار و پر خاصيت ميل كنيد.

۳۱. اسفناج براي افزايش تستوسترون

ملوان زبل از سال‌ها پيش به خواص اسفناج پي برده بود!

اين سبزي، از لحاظ علمي، به عنوان يك عامل آنتي استروژنيك به شمار مي‌رود. به علاوه، اسفناج حاوي ويتامين‌ها و مواد معدني مهمي براي توليد تستوسترون است؛ از جمله ويتامين C، ويتامين A، و منيزيوم.

۳۲. دل و قلوه

طبق شواهد علمي، دل و قلوه‌ي حيواناتي مانند گاو و گوسفند حاوي تيامين، فسفر، اسيد فوليك، روي (زينك)، ويتامين B، و سلنيوم است. مواد مغذي موجود در دل و قلوه‌ي گاو و گوسفند، براي افزايش سطح تستوسترون در بدن مردان بسيار مفيد هستند.

۳۳. عسل براي افزايش تستوسترون

عسل حاوي مقادير بالايي از آنزيم‌هاي مفيد براي بدن است. باستان شناسان دريافته‌اند، عسل‌هاي باقيمانده از زمان مصر باستان در مقبره‌هاي فراعنه هم‌چنان قابل خوردن هستند. هم‌چنين، اين خوراكي مفيد بسيار غني از بروملين است؛ همان‌طور كه پيش‌تر گفته شد، بروملين فوايد زياد براي سلامت جنسي به همراه دارد.

۳۴. كشمش

كشمش منبع بسيار خوبي براي پتاسيم، ويتامين B، و منيزيوم است. با اين حال، مهم‌ترين نكته‌اي كه كشمش را به يكي از بهترين مواد غذايي براي افزايش تستوسترون در بدن تبديل كرده است، وجود ماده‌اي معدني به نام بور است. طبق يافته‌هاي علمي، اين ماده‌ي معدني به صورت طبيعي و به شكل قابل توجهي مي‌تواند سطح تستوسترون را در بدن افزايش دهد.

۳۵. بادام براي افزايش تستوسترون

بادام مي‌تواند به افزايش توليد اكسيد نيتريك كمك كند؛ اين ماده نيز مي‌تواند به بهبود جريان خون و افزايش دفعات نعوظ در مردان كمك كند. به علاوه، بادام غني از ويتامين E است؛ اين ويتامين نيز با افزايش سطح تستوسترون در بدن مردان در ارتباط است.

۳۶. ريشه گزنه

يكي ديگر از بهترين خوراكي‌ها براي افزايش سطح تستوسترون در مردان، ريشه‌ي گزنه است. ريشه‌ي گزنه به دفع استروژن و افزايش تستوسترون كمك مي‌كند. طبق يافته‌هاي علمي، ريشه‌ي گزنه مي‌تواند باعث مهار گلوبولين متصل شونده به هورمون‌هاي جنسي (SHBG) شود؛ وجود مقادير بالاي SHGB در بدن با كاهش تستوسترون در ارتباط است. ريشه‌ي گزنه هم‌چنين حاوي تركيب ايندول-۳-كاربينول نيز هست.

۳۷. بلوبري براي افزايش تستوسترون

بلوبري غني از كلسيم دي گلوكارات است؛ اين ماده براي كاهش سطح استروژن و افزايش سطح تستوسترون در بدن مردان، و به اين ترتيب، براي تقويت عملكرد جنسي آن‌ها مفيد است. بلوبري هم‌چنين سرشار از رسوراترول است. طبق شواهد علمي و مطالعات اخير، اين تركيب مي‌تواند سطح تستوسترون را در بدن مردان افزايش دهد.

۳۸. آووكادو

اين ميوه حاوي برخي اجزاي اصلي مورد نياز براي توليد تستوسترون اضافي در بدن است؛ اين اجزا عبارت هستند از ويتامين A، ويتامين B، ويتامين C، ويتامين D، ويتامين E، ويتامين K، اسيدهاي چرب امگا-۳ ، اسيد فوليك، كلسترول، پتاسيم. اين مواد مغذي باعث شده‌اند، آووكادو به يكي از طبيعي‌ترين و قدرتمندترين خوراكي‌ها براي افزايش سطح تستوسترون در بدن مردان تبديل شود.

۳۹. گردوي برزيلي براي افزايش تستوسترون

گردوي برزيلي غني از سلنيوم و روي (زينك) است، كه هر دو به عنوان مواد معدني مهمي براي توليد تستوسترون به شمار مي‌روند. گفته مي‌شود، گردوي برزيلي آن‌چنان سرشار از روي (زينك) است كه مصرف فقط دو عدد از آن براي تامين نياز روزانه‌ي انسان به اين ماده كفايت مي‌كند. هنگام خريد گردوي برزيلي، حتما محصولي انتخاب كنيد كه حاوي پوست باشد، زيرا پوست اين آجيل حاوي بيش‌ترين مقدار سلنيوم و روي است.

۴۰. كفير

آيا تا به حال كفير خورده‌ايد؟ اين نوشيدني تخميري حاوي مقدار زيادي ويتامين K2 است كه طبق شواهد علمي، مي‌تواند باعث افزايش توليد تستوسترون در بدن مردان شود. بنابراين، براي بهبود سطح تستوسترون و تقويت دستگاه ايمني بدن‌تان بايد مصرف خوراكي‌هايي مانند كفير و ماست را در رژيم غذايي‌تان افزايش دهيد.

۴۱. ترگيل (منگوستين) براي افزايش تستوسترون

ترگيل يا منگوستين ميوه‌اي با طراوت و شيرين است. اين ميوه حاوي تركيباتي با اثرات بسيار قدرتمند آنتي استروژني است. اين تركيبات نه تنها بدن‌تان را قوي‌تر و متناسب‌تر مي‌كنند، بلكه هم زمان باعث افزايش تستوسترون نيز مي‌شوند. به همين دليل نيز، بايد براي افزايش توليد طبيعي تستوسترون در بدن‌تان از اين ميوه‌ي عجيب نيز ميل كنيد.

۴۲. كتانجك

شواهد علمي نشان مي‌دهند، كتانجك مي‌تواند توليد استروژن را در بدن مهار كند. بنابراين، مصرف مرتب اين سبزي دريايي براي مردان بسيار پر فايده است. كاملا روشن است، كاهش سطح استروژن و فعاليت آن در بدن مي‌تواند به افزايش سطح تستوسترون كمك كند. اگر اين خوراكي دريايي در دسترس‌تان باشند، هرگز نبايد در مصرف آن درنگ كنيد.

۴۳. نمك هيماليا براي افزايش تستوسترون

در اين بخش، نمي‌خواهيم از نمك فرآوري شده‌ي طعام صحبت كنيم كه فقط حاوي دو مواد معدني نه چندان ارزشمند است. بلكه، قصد داريم نمك هيماليا را به شما معرفي كنيم كه به هيچ عنوان فرآوري نشده است و حاوي بيش از ۵۰ مواد معدني مفيد براي سلامت جنسي و عمومي بدن است.

در اين مقاله، به معرفي ۴۳ برترين خوراكي‌ها براي افزايش طبيعي تستوسترون در بدن مردان پرداختيم. اميدوار هستيم مخاطبان اين مقاله بتوانند با بهره‌گيري از اين خوراكي‌ها، در بهبود سلامت جنسي و سلامت عمومي بدن‌شان موفق باشند.


 

منبع: vkool


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: 14
+ نوشته شده: 1397/4/20 ساعت: ۱۷ توسط:reza77a :